Všímejte si koníčků svých partnerů hned na začátku vztahu, protože jsou pro vztah velmi důležité!

Máte s partnerem společné koníčky? Pokud ano, je to určitá výhra. Sice je fajn, když se můžete také sami někde odreagovat a relaxovat, ale na druhou stranu, když partneři mají málo společného a tráví spolu málo času, vztah nemusí vždy dobře fungovat. Objeví se hádky, výčitky a dokonce i jistá forma žárlení, která může dovést vztah i k rozpadu.

koníčky, zájmy, lidé, vztahy

Společné koníčky jsou pro vztah výhodou

Myslíte si, že trávení volného času není pro soužití rozhodující? Mýlíte se. Mít společné koníčky je výhoda. Umožňují vztah udržovat dlouhodobě zajímavějším. Dvojice je spolu při aktivitách, které je baví. Nesdílí spolu jen partnerské nebo pracovní problémy. Každá záliba přináší pozitivní emoce. Čím více je spolu prožijete, tím lépe je to pro váš vztah.

Koníčky prozradí povahu

Navíc, pokud máte společné záliby, lépe a rychleji poznáte svoji polovičku. Partnera či partnerku si v předstihu oťukáte v situacích, které by vám možná běžný život tak rychle neposkytl. V dnešní uspěchané době vám tak na reálné soužití nezbývá příliš mnoho času. Pokud nemáte společné koníčky, ubude ho ještě víc. Dvojice často výrazně podceňují rozhovory o tom, jak si představují prožívání volných chvil. Jde však o klíčové věci. Na začátku se vám může zdát, že se to nějak poddá, ale není to tak. Asi si těžko si jako aktivní člověk užijte dovolenou s polovičkou, která upřednostňuje čtrnáctidenní lenošení nebo naopak. Jemný šok zažijete, pokud nemáte v oblibě ryby a z vašeho partnera se vyklube vášnivý rybář.

Nepočítejte se změnou

Protiklady se přitahují, ale to, co se vám na začátku vztahu zdá jako zajímavé, vám po roce může začít lézt na nervy. S tvrzením, že protiklady se přitahují, nelze zcela souhlasit. Může to platit pro začátek vztahu. Pro mnoho lidí je přitažlivý někdo, kdo je úplně jiný. Ale pro dlouhodobé soužití to není příliš vhodné. Výjimkou jsou možná pouze "italská" manželství, která potřebují křik a následné udobřování. Obecně jsou však standardní vztahy naladěné pozitivněji, když má pár množství společných zájmů.

Zákaz to nevyřeší

Patříte k lidem, kteří mají v oblibě radikální řešení a své polovičce milovanou zálibu ihned zakážete? Není to ten nejšťastnější nápad. S ohledem na zkušenosti je třeba zmínit, že k tomu mají sklon častěji dámy. Zakazování je ale kotraproduktivní, obrátí se proti vám. Přestože kvůli velké lásce lidé obětují i své koníčky, časem to může vyústit do větších konfliktů. Nespokojenost se postupně přetaví do frustrace. Vztahy zevšední a ukáže se, že oběť není zcela doceněna. Pokud se objeví jakákoliv neshoda, hned se vykřikuje koníček.

Pro celou rodinu

Výhodou je, pokud jste oba ochotni řešit "koníčkovou" situaci rozhovorem a kompromisem. Komunikace se vyplatí, protože neshody ohledně trávení volného času mohou být vážným problémem, které vedou až k rozchodu. Mnohem milejší než zákaz je, když se partneři občas překonají a jdou poznávat hobby toho druhého. Možná časem změní názor. Některé dvojice vyřeší problém tak, že si najdou neutrální třetí společný koníček. Dnes vzniká mnohem širší prostor na sportování. Velké popularitě se těší v zimě lyžování a po zbytek roku cyklistika, které podléhají doslova celé rodiny.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co nás žene dopředu?

Hledáte smysl svého života? Připadá vám, že se hodně snažíte a výsledek není srovnatelný s ostatními? Ale to...
více...

Jak přečkat dlouhou zimu ve skvělé náladě?

Zima je už docela dlouhá a ještě v našem podnebí nějaký čas pobude. Dochází vám energie a na dovolenou...
více...

Štěstí a pět kroků, které k němu vedou

Přejeme si štěstí, ale co to vlastně znamená? Pro někoho je štěstí vyhrát v loterii, pro jiného být zdravý...
více...

Deset rad, které oceníte ve zralém věku

Naše populace stárne a stárneme i my. Někdo lehce, někdo má z toho deprese a problémy. Se zralým věkem to je...
více...

Láska netrvá věčně, ale mohla by!

Láska nežije na věky. Na lásce se musí pracovat. A když lásku neopečováváte, tak vám prostě vyprchá jako...
více...

Samota je potřeba k úklidu myšlenek, který člověka úžasně posílí

Patříte mezi lidi, kteří jsou rádi sami? Nebo vás to přímo ubíjí? Určitě je dobré žít s lidmi, ale občas je...
více...

Jak mít dostatek peněz a dobré nálady?

Kdo by před Vánoci nepotřeboval peníze? A pozitivní energie? Tak ta se hodí vždycky a vánoční shon nám ji...
více...

Porovnávat můžete zboží v obchodě, ale ne partnery ve vztahu, který nechcete zničit!

Nejen nevěra, žárlivost a agresivní chování, ale také porovnávání dokáže pohřbít slibně vypadající vztah....
více...

Co je důležité, abyste se ve vztahu cítili spokojeně?

Zamilovanost nasazuje růžové brýle. Díky nim často přehlížíme, že náš vztah již není to, čím by měl být....
více...

Kamarád, to není citový upír ani chronický lhář

Mít kamarády, to je super. Ale ne všichni kamarádi znamenají výhru. Jsou i lidé, které je lepší za kamarády...
více...