Psaní SMS může zbytečně ukončit nadějně se rozvíjející vztah

Datum článku: 2. 8. 2019

Rádi konverzujete formou SMS nebo nejrůznějších chatů? Tak tahle konverzace je sice rychlá, ale má svá úskalí. Písmenka jsou všechna stejně barevná a nepozná se na nich intonace. Proto někdy vyzní jinak, než jsme to mysleli. A následně dochází ke zbytečnému nedorozumění. Pozor je třeba dávat hlavně, když je vztah v začátku a snadno by ho mohla špatně pochopená konverzace ukončit.

Psaní SMS může zbytečně ukončit nadějně se rozvíjející vztah

Nový vztah je křehký

Nový vztah s sebou přináší řadu nových výzev. Navzájem se poznáváte nejen vy dva, ale novým je pro vás i okolí přátel a rodiny toho druhého. A možná opravdu zjistíte, že toto je to, co vám konečně vyhovuje. Dejte si však pozor, abyste o to všechno hezké nepřišli hloupými chybami při obyčejném psaní. To je totiž v dnešní době velmi podstatnou částí vztahu. 

Nepište úplně o všem

Je fajn, pokud o vás partner během dne něco ví. Řeknete mu kam jdete, co plánujete, jak se cítíte. Někdy je toho však už trošku moc. Nemusíte mu přece psát úplně o všem a zahltit ho stovkami zpráv a smajlíků. Zkuste pochopit, že i on může mít během dne mnoho povinností a nemá čas řešit každou banalitu. Místo toho se snažte být samostatní a nechat si pár trumfů o svých pocitech a o tom, co se vám během dne stalo i na večer. Pak to bohužel v mnoha případech končí tak, že večer, když jste po celém dni konečně spolu, oba jste ticho, protože už si vlastně nemáte co říct.

Rozdíl mezi psaním a vyprávěním je často zásadní

Toto bývá problém hlavně při nových vztazích. Prvotní ostýchavost a způsobuje naši nejistotu při rozhovoru, zato při psaní dokážeme být sami sebou. To je ten lepší případ. Často se však stává, že se při psaní hrajeme na někoho, kým ani nejsme. Pravdou je, že to nepůsobí vůbec lákavě. Žádný muž nechce dokonalou dopisovatelku, když večer má u sebe ženu s chladným chováním. V začátcích buďte opatrní ve všech směrech. Určitě to působí mnohem lépe než dvojitá osobnost.

Podstatné věci neřešte psaním

Často si však ani neuvědomíme, že věci, které píšeme, opravdu působí stroze, bez citu a chladně. Pokud řešíme nějaký problém, psaním ho můžeme velmi rychle ještě zhoršit jen proto, že to, co píšeme, napíšeme špatně a druhá strana to pochopí úplně jinak, než jsme původně mysleli. Vysvětlovat a řešit podstatné věci bychom proto měli výhradně osobně!

Realita versus svět sociálních sítí

Začátky vztahů jsou často tím nejkrásnějším, co v nich zažijete. Jenže někdy místo reality žijeme ve světě sociálních sítí. Psaním a neosobní konverzací člověka nikdy opravdu nepoznáte. Nedokáže se seznámit s jeho reakcemi na situace a ani na to, jak se tváří u některých věcí, které vyslovuje. Nedokážete rozeznat, zda lže nebo je dojatý a zda vůbec má nějaké city. Psaním city chladnou. Věřte, že osobní kontakt nic nenahradí.

Autor: Martina Dvořáková