Jak dlouho trvá, než se muž zamiluje?

Datum článku: 23. 11. 2017

Zamilovaní a láska sice spolu souvisí, ale není totéž. Hlavně u mužů často uplyne poměrně dlouhá doba, než se muž cítí "svázaný" a připravený na lásku a oběti s ní související. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že žena musí přečkat šest fází, než přijde ta sedmá, kdy je muž připraven na lásku...

Jak dlouho trvá, než se muž zamiluje?

Muži cestují déle

Žena většinou přesně ví, kdy je zamilovaná. V břiše má motýli, září, nepotřebuje jíst, žije jen z lásky. Na vyvoleném nevidí žádné chyby, udělala by pro něj všechno. Ale jak je to s mužem? Odborníci tvrdí, že zamilovanost pravděpodobně prožívají obě pohlaví podobně, jen u muže je cesta k lásce delší a komplikovanější než u žen. Blíže vám popíšeme, kterými fázemi si muž prochází.

První fáze - projevuje uznání

Muž projeví ženě uznání. Sice si nejprve všimne vzhledu a sexuální atraktivity ženy. Líbí se mu její postava, úsměv, způsob, jakým se pohybuje. Často neumí přesně definovat, co ho na ní přitahuje. Když zjistí, proč se mu žena líbí, udělá první krok hlubšímu vztahu - projeví ji uznání.

Druhá fáze - posedlost

Muž je ženou posedlý. Pokud žena nesdílí podobné pocity jako muž, nebo o nich ani netuší, následuje druhá fáze. Chlap je jako posedlý, dělá vše pro to, aby byl v blízkosti své vyvolené. Snaží se získat její pozornost různými způsoby. Ve světě živočišné říše toto chování lze přirovnat k zamilovanému pávovi, který láká samičku na svá krásná ocasní pera. Ale je třeba počítat i s jiným modelem. V naší kultuře stále častěji nastává situace, že muž nedobíjí ženu, ale naopak, aktivní je žena a muž se nechá pohodlně "sbalit"...

Třetí fáze - přitažlivost ženy

Žena muže přitahuje. Ve druhé fázi muž rychle zjistí, zda u vyvolené má reálné šance, nebo ne. Pokud to pro něj nevypadá dobře, může ještě ze hry vystoupit, aniž by se velmi citově angažoval. Když žena projeví zájem, začíná se mezi nimi rozvíjet vzájemná přitažlivost.

Čtvrtá fáze - ambice

Muž si potvrzuje si ambice. Ale ani ve čtvrté fázi ještě nejde z pohledu muže o lásku. Snaží se ženu získat různými dárky, pozorností, pozvánkami do společnosti či do divadla. Prezentuje se před ní jako dobrá partie a pokud vidí, že ženě imponuje, vychutnává si úspěch a potvrzuje svou ctižádostivost.

Pátá fáze - hledání jistoty

Muž si chce si být jistý láskou ženy. Muž začíná do vztahu investovat čas a námahu. Ale stále si není jistý, zda je to láska, nebo jen sexuální přitažlivost či spřízněnost duší. Snaží se získat od ženy jasné znamení, že je do něj zamilovaná a uznává ho.

Šestá fáze - prohloubení vztahu 

Muž přemýšlí, zda chce hlubší vztah. V tomto bodě se ptá sám sebe, zda chce od vztahu více nebo známost vnímá jen jako krátkou epizodu. Pokud dojde k názoru, že tento vztah pro něj není podstatný a chce z něj "vycouvat", může zamilované partnerce ublížit. Rozchod ji může pořádně zklamat.

Sedmá fáze - láska se všemi důsledky

Muž je připraven na lásku. Když si muž konečně řekne, že s touto ženou si umí představit něco víc než pár společných sil, vstupuje do hry láska. A to se všemi důsledky. Snaží se s partnerkou strávit co nejvíce času, dělá vše proto, aby byla šťastná a plánuje s ní společnou budoucnost.