Jak bezpečně odehnat partnera a zničit vztah?

Datum článku: 13. 3. 2019

Být "ve vztahu" je krásná, ale docela náročná věc. Hlavně pokud si chceme hezký vztah udržet. Jenže, někdy se tak moc snažíme, že nakonec zůstaneme sami a klademe si otázky, proč se to tak přihodilo. Ale ono se nic samo většinou nepřihodí, když tomu nějak nepřispějeme. Podívejte se s námi na chyby, které děláme a ani si je třeba neuvědomujeme.

Jak bezpečně odehnat partnera a zničit vztah?

Každý vztah se vyvíjí

Samozřejmě, každý vztah se vyvíjí a prochází různými fázemi, či stádii. Jedno se však nemění ani po letech. To, že byste měli na vašem vztahu pracovat. A nezáleží na tom, zda trvá měsíc, nebo deset let. A to není všechno. Pokud se navíc dopouštíte těchto pěti věcí, věřte, že dlouhou životnost mít váš vztah nebude.

1. Vzpomínání na svého"ex"

To téma by pro vás mělo být tabu, pokud se momentálně po vašem boku nachází někdo, s kým plánujete budoucnost. Některé ženy upadnou do nekonečného kruhu vzpomínek na minulost a neumí ho dostat z hlavy, klidně několik měsíců či dokonce let. To však není pro žádný nově vznikající ani fungující vztah prospěšné. Proto svého "ex" vzpomínejte skutečně minimálně před tím aktuálním. Nejideálnější je, vůbec!

2. Nedůvěra a neustálá kontrola

Nikdo ve vztahu netouží mít po svém boku policistu. Obrazně řečeno, samozřejmě. Pokud však toho druhého neustále atakujete kontrolními telefonáty, sms, či dokonce nenápadnými návštěvami, kdykoliv se vzdálí z vašeho dosahu, jste na nejlepší cestě k tomu, aby vás nakonec opustil. Chvíli to vydrží, ale z dlouhodobého hlediska to neustojí žádný muž.

3. Neustálá nespokojenost

Pokud jste spolu už nějaký ten pátek, je přirozené, že občas přijde nuda, či sterotyp. Je však na vás, abyste s tím dokázali zabojovat. Nejen zbytečným reptáním a analyzováním toho, co je špatné a nefunguje, ale opětovným espritem, který vašemu vztahu dodáte. Pokud budete neustále projevovat jen nespokojenost, k harmonickému vztahu to nepovede ani náhodou.

4. Špatná komunikace

Komunikace je ve vztahu klíčová. Celý den totiž ve většině případů strávíte s cizími lidmi a když se nakonec večer konečně vidíte se svým milovaným, je čas na rozhovor. Ne však takový pětiminutový mezi dveřmi. Tou největší chybou, jaké se můžete dopustit, je zkrat v komunikaci.

5. Ztráta zájmu 

Ano, pokud jste s někým deset let, je jasné, že se váš vztah nevyvíjí stejně jako po šesti týdnech. Ale rozhodně byste se nikdy neměli o toho druhého přestat zajímat. Pokud to totiž nebudete dělat vy, věřte, že někdo takový se jistě najde!

Autor: Martina Dvořáková