Hledání partnera na celý život je někdy dlouhodobá záležitost, ale vytrvejte!

Datum článku: 1. 8. 2019

Život single je na první pohled jednodušší, ale není dobré v něm dlouho setrvávat. Když už jste se nabažili toho, že se o vás nikdo nestará, ale také toho, že vás nikdo za nic nepochválí, je potřeba to změnit. Ale jak? Občas tak moc chceme partnera, že právě ta urputnost hledání brání tomu, opravdu někoho najít.

Hledání partnera na celý život je někdy dlouhodobá záležitost, ale vytrvejte!

Vztah po dlouhodobém singlu životu

Pokud jste dlouhodobě single, je opravdu těžké vpadnout do vztahu. Jste totiž zvyklí na komfort, který máte - jdete kam chcete, s kým chcete a nikdo vám nevyčítá čas a ani peníze, které jste tím investovali. Na druhé straně však cítíte, že mít po boku někoho, kdo tu bude jen pro vás, by bylo k nezaplacení.

Partner na celý život

Je možné, že jste až příliš vybíraví, hlavně pokud vám to vaše okolí dennodenně připomíná v průměru asi tak stokrát. Je třeba si určitě uvědomit, že nikdo není dokonalý a každý z nás má nějaké chyby, včetně nás. Určitě byste však neměli upouštět od svých požadavků jen proto, že vám to tak někdo radí. Partnera na celý život si přece vybíráte vy, ne oni! Pokud tedy cítíte, že to nebude to pravé ořechové, nezkoušejte to předělat. Lidé se přece nemění na přání a předtím, než to od někoho budete chtít, zkuste popřemýšlet, zda by se vám líbilo, kdyby totéž žádal někdo od vás.

Čekání na zázrak

Místo toho, abyste se upnuli na člověka, se kterým tomu evidentně chybí jiskra, zůstaňte sami sebou a kráčejte vpřed se vzpřímenou hlavou. Někdo sice najde lásku ve dvaceti či dokonce dříve, někteří si na ni však musí počkat déle, někdy i celý život. Ale věřte, že když přijde, poznáte ji! Od toho člověka nebudete chtít, aby se změnil, právě naopak. Budete ho respektovat a obdivovat za všechno, co dělá. Nejen silné ženy, i silní muži totiž vydrží čekat na lásku svého života. A přesně takový typ možná čeká i na vás. A věřte, že takovému s radostí odpustíte, že se pár let opozdil.

Autor: Lenka Kostková