Co říká ženské tělo, když si nemůže dopřát luxus milování?

Datum článku: 4. 7. 2017

Milování a pohlavní styk patří k životu. Přináší mnoho benefitů, včetně toho hlavního, a sice početí dítěte. Ale ne všichni lidé, kteří jsou pohlavně zralí a zdraví, si mohou tuto příjemnou záležitost dopřávat. A jak se k tomu staví ženské tělo? 

Co říká ženské tělo, když si nemůže dopřát luxus milování?

Zdravý pohlavní život

Zdravý a šťastný pohlavní život má nespočet výhod: kromě toho, že je to zábava, posiluje imunitní systém, odbourává stres, snižuje krevní tlak a riziko infarktu. A ne v poslední řadě, když dosáhnete vyvrcholení, uvolní se v těle hormon zvaný oxytocin, který vykouzlí úsměv na vaší tváři a posílí pouto mezi partnery.

1. Absence bolí

Pokud jste neměli dlouhodobě pohlavní styk nikým, při první příležitosti se nebudete cítit naprosto komfortně. Nepříjemný vedlejší účinek vašeho "celibátu" může být bolestivý pohlavní styk. Je to jako když necvičíte pravidelně a vyjdete z cviku. Totéž se stane i s vaší vagínou, protože vaše vaginální svalstvo není zvyklé. Riziko nepříjemného pocitu je více pravděpodobné, pokud si držíte chlapy od těla kvůli ošklivému rozchodu. Podvědomí rovněž ovlivňuje váš milostný život. Ideálním řešením toho, abyste předešli takové situaci je buď použití lubrikačního gelu nebo dlouhá předehra. Komunikace mezi partnery v takové intimní chvíli také pomáhá k uvolnění. Pokud vás to ale začne bolet, určitě to celé přerušte. Nemusíte se kvůli partnerovi obětovat a zkusíte to opět později. Milování je přece o požitku na obou stranách.

2. Riziko vaginismu

U většiny problémů v této oblasti pomáhá zmiňovaná předehra nebo lubrikační gel, ale co když vám to nezabírá a stále pociťujete bolest? V tomto případě můžete mít vaginismus, když svaly pochvy jsou staženy tak, že pohlavní styk je nemožný. Tento stav vzniká zejména jako následek traumatizujících zážitků. Pokud máte podezření, že máte vaginismus, obraťte se ihned na vašeho gynekologa. Ten vám může naordinovat speciální cviky nebo nasadí tzv. dilatátory, díky kterým se postupně roztahují poševní svaly.

3. Pokles milostné touhy

Možná si pomyslíte, že když nebudete plná touhy, právě v tom kritickém období, kdy nemáte partnera, tak budete spokojenější. Opak je však pravdou. Během pauzy si odpíráte všechny zdravotní benefity, které vám přinášejí intimní chvíle. Abyste získala zpět dravost a touhu, odborníci doporučují pravidelnou masturbaci. Endorfiny jsou pro váš organismus a tělo prospěšné, buď to dosáhnete díky partnerovi, nebo díky sobě. A pokud byste nevěděla, kdo často praktikuje autoerotiku, je výkonnější v posteli.

4. Na věku nezáleží

Nemyslete si, že pohlavní styk není důležitý po překročení jistého věku. Ani poté, co budete mít s partnerem spolu rodinu, nezanedbávejte ho. Hladina estrogenu v těle během menopauzy klesá a její nedostatek způsobuje suchost pochvy. Během pohlavního styku se ale do těla uvolňuje estrogen, což má příznivé účinky nejen na vaši pokožku, ale i na vaše ženské orgány. Tím obejdete i vznik vaginální atrofie.