Dárky nakupujeme přes internet, ale také letí klasika a vlastní výroba

Nákup dárků k nejrůznějším příležitostem někteří považují za radost, jiným se již při pouhém slově “dárky” ježí vlasy. Sice v dnešních obchodech se dá sehnat téměř vše, v krátké době, za slušné ceny a na jednom místě, ale… Jednak roste náročnost obdarovávaných, stále máme méně času a také nám chybí fantazie. Navíc jsou lidé, kteří již mají téměř vše a pro ty je obstarat dárek, doslova oříšek.

dárky, Vánoce, oslava, radost, nákupy přes internet, kamenné obchody

Internetový nákup

Pro mnohé lidi v dnešní uspěchané době je doslova záchranou. Nakoupit si všechny dárky z pohodlí domova a nechat si je přinést až domů, to je opravdu pohodlné a šetří to čas. Vyhnete se tak tlačenici v obchodech, nervozitě, nemusíte nikam jezdit autem (ušetříte tak nejen na pohonných hmotách, ale i parkovném) a výběr zboží bývá zpravidla pestřejší. Nakupování na internetu je už i u nás na vzestupu, lidé se už tak neobávají. Existuje řada internetových obchodů - snažte se orientovat na takové, se kterými máte vy nebo vaši známí dobré zkušenosti. Na spolehlivost jednotlivých internetových obchodů upozorňuje i logo "Bezpečný nákup". Pokud se vám objednaná věc po dodání nezamlouvá, máte právo ji do několika dnů bez udání důvodu vrátit (nepoužitou a v původním obalu). Nevýhody nákupu na internetu však také třeba zmínit. Zboží nemůžete vidět živě a obrazovka nejednou zkresluje. Pokud objednáváte těsně před událostí, je možné, že vám zboží nestihne přijít (o tom by vás však měl obchod předem informovat). V neposlední řadě se za dodání zboží platí určitá částka, pokud objednávka nepřesáhne jistou hranici. Objednávat drobnosti za pár korun se tedy velmi nevyplatí.

Klasické nakupování 

Někteří lidé prostě zbožňují atmosféru v nákupních centrech. Jedná-li se o nakupování dárků před Vánocemi, nenechají si ujít takové předvánoční nakupování v obchodních domech a malých obchodech. Vychutnají si tak vánoční výzdobu, nákup jim zpestří vánoční koledy. I když se takto naběháte, výhodou je, že si zboží před koupí pořádně ohlédnete. Nebudete platit poplatek v podobě poštovného a balného nebo za kurýra, což bývá obvyklé u internetových objednávkách a koupenou věc máte hned doma. Nemusíte se tak užírat obavami, zda vám objednané zboží přijde do Vánoc. Ale ne každý miluje takové honičky po obchodech. Ti, kterým už jen taková představa způsobuje stres a nervozitu, by se měli raději orientovat na internetový nákup.

Když nechcete kupovat

Kdysi nebyly dárky tak okázalé, jak je tomu často dnes. Lidé si dávali menší věci, nejednou vlastnoručně zhotovené. Takové dárky měly své kouzlo, byly osobnější než kupované předměty. Pokud nechcete dárky kupovat, popřemýšlejte, jak by se daly nějaké drobnosti pro vaše blízké vyrobit. Krásné věci se dají ušít (deky, přikrývky, ubrusy, hračky či dekorace), uháčkovat či uplést (šále, rukavice, čepice) nebo vyrobit jiným způsobem. Případně můžete k hlavnímu zakoupenému dárku přidat takovou milou ručně zhotovenou drobnost, která jistě potěší srdce obdarovaného.

Hlavně z toho mějte radost

Ať už nakupujete dárky na Vánoce nebo na jinou příležitost, podstatné je, abyste to nepociťovali jako nepříjemnou nutnost. Snažte se na to hledět jako na něco příjemného - vždyť vybíráte něco, co potěší vaše blízké a nemusí to právě stát obrovské peníze. I levnější dárky mohou být pěkné a od srdce. S takovým pozitivním naladěním zvládnete nakupování dárků bez zbytečného stresu a nervozity.

comments powered by Disqus


Podobné články


Výhody slevových portálů a rizika spojená s těmito nákupy

Máte rádi slevy? Kdo by nebyl rád, když občas něco pořídí levněji. A v tomto duchu začaly poměrně nedávno...
více...

Internetové poradny mají svá úskalí, ověřujte si jejich rady!

Potřebujete poradit? Není nic jednoduššího, než vyťukat otázku do internetového vyhledávače a hned se vám...
více...

Dárky, které potěší nejen o Vánocích

Nákup vánočních dárků je radost, jen to chce trochu plánovat. Jsou lidé, kteří nakupují s lehkostí, vědí co...
více...

Vánoce a dárky, které nic nestojí a přece potěší

Vánoce jsou, hlavně pro rodiny s malými dětmi, nejkrásnějšími svátky roku. Ale také svátky, se kterými je...
více...

Vánoční dárky by měly rozvíjet dětskou fantazii

Radostné výkřiky, rozzářené oči dětí, to je ten pravý zážitek, který provází rozbalování dárků v mnoha...
více...

Šetřit, to znamená rozumně nakupovat a zbytečně nevyhazovat!

Ochrana přírody, to není jen vysazování stromů a úklid odpadků z lesa a vodních toků. Chránit přírodu...
více...

Jak se zbavit každodenního stresu, chorob a zajistit si pohodový život?

Body scan je zdravotní forma meditace, která zatočí s každodenním stresem, nespavostí a naučí vás dokonale...
více...

Vánoční vůně vykouzlí nejen úžasné vzpomínky

Vůně a Vánoce k sobě neodmyslitelně patří. Ale jsou také vůně, které našemu tělu spíš škodí. Proto když...
více...

Slovo nic nestojí a často dokáže zázraky

Sobeckost a honba za penězi z nás často dělá asociální bytosti. Ženeme se za úspěchem a nevidíme, že...
více...

Mokré boty nepatří do vany!

Obuv, to je nedílná součást praktického a zároveň módního vybavení moderního člověka. Boty se nosily již...
více...