Sníte o dlouhých vlasech a ty vaše ne a ne poporůst? Přemýšlíte nad jejich prodloužením či zahuštěním? Základem je délka vašich přirozených vlasů kolem patnácti centimetrů. Připojení jednotlivých pramínků se totiž musí pod něco skrýt. Neméně důležité je najít odborníka, který vybere vhodné prameny a techniku připojení. Po nekvalitní práci se může snadno stát, že skončíte s ježkem nebo lysinou.
Protože většina zákaznic má jemnou až normální strukturu vlasu, jsou k prodloužení nejvhodnější evropské slovanské vlasy. Setkat se můžete také s pojmem ruské vlasy. Ideální jsou panenské, tedy nebarvené, chemicky neupravené. Slovanské prameny mají hnědou až blond barvu. Většinou jsou rovné nebo mírně vlnité. Pokud máte tmavohnědé vlasy s pevnější strukturou, vhodné jsou pro vás i kavkazské prameny. Velkou pevností, tloušťkou a tmavým odstínem se vyznačují asijské vlasy.
To, zda je nabízen vlas skutečně slovanský a panenský, umí odhalit jen oko odborníka. Laikovi může něco o kvalitě napovědět cena. Cena nižší je podezřelá. I při objednávání pramenů přes internet riskujete. Za příliš levnými prameny slovanských vlasů se skrývají čínské nebo indické, které jsou zbaveny pigmentu a potažené silikonem, protože je zbavili vrchní vrstvy. Zásah je však poškodí. Pokud si takové vlasy po prodloužení umyjete, silikon odstraníte a na hlavě vám zůstane chemlon. Určitě se dají koupit i
zesvětlené asijské vlasy, ale jsou od dodavatelů, kteří používají šetrnější technologie, aby pramen nepoškodili.
Tloušťku jednotlivých pramenů musí odborník přizpůsobit hustotě, struktuře a kvalitě přirozených vlasů. Hrubší trsy nejsou vhodné ani na kratší účesy. Přirozeným vlasům se přizpůsobuje barva i délka jednotlivých pramenů. Bojíte se, že vám odstín nesedne? Panenský vlas může kadeřnice dobarvit. Netrvejte na padesáticentimetrovém copu, když jste sestříhaná po zátylek, bude to vypadat nepřirozeně.
Dámy, které mají zdravé vlasy, si mohou zvolit jakoukoliv metodu připojení pramenů. Prodlužování by však měly zvážit ženy krátce po porodu. Pokles estrogenu v tomto období se podepíše i pod vypadávání vlasů, přirozený pramen se ztenčuje a spoje nemají na čem držet. Způsob připojení odborník zvolí po rozhovoru se zákaznicí.
Nejšetrnější jsou takzvané mikroringy. Jednotlivé pramínky jsou spojeny keratinem a k vlasu se připojují kroužkem, který může být vyplněn silikonem. Zajistí, aby obruč nesklouzla. Kroužek stiskneme kleštičkami za studena. Díky silikonové výplni se vlas nepoškodí. Výhodou je rychlost připojování. Nové prameny budete mít přibližně do dvou hodin. Spoje jsou viditelnější, proto mikroringy nejsou vhodné pro jemné, řidší vlasy. Výhodou je snadné odpojování, když je třeba odrostlé vlasy posunout.
Nejpoužívanější je připojování pomocí keratinu. Jednotlivé spoje se roztaví horkými kleštičkami a následně se připevní na přirozený vlas. Používají se dva druhy přístrojů. U tepelných kleští potřebuje spoj asi sto osmdesát stupňů, při spojování ultrazvukem se keratin roztaví již při padesáti. Výsledek je stejný. Keratinový spoj
může mít formu palice nebo placky.
V obou případech jsou nenápadnější než mikroringy, klidně si je mohou dát i dámy s řidšími vlasy. Spojování keratinem je zdlouhavější, trvá přibližně dvě a půl až tři a půl hodiny.
Na konec pramínku vašich vlasů se nanese keratin nebo lepidlo a následně speciální písek. Nové pramínky se na vlasy upevní pomocí trubičky stlačené působením tepla. Písek zajistí zdrsnění plochy, lépe přilne k trubičce a pramen se nevyvleče.
Na prodloužení vlasů potřebuje odborník sedmdesát až sto třicet pramenů. Cena se odvíjí od typu vlasu, hustoty a délky pramenů. Pokud přijdete domů a během pár hodin vám odpadne několik pramenů, jde o nekvalitně udělanou práci, kterou můžete reklamovat.
Ani po jedné z metod by vám neměly přirozené vlasy nadměrně vypadávat. Příčinou potíží může být přílišné stlačení spoje. Některé nástroje mají ostré zuby, které mohou použitím velkého tlaku vlasy prosekat. Ideální je, když si dáte asi po měsíci a půl jednotlivé spoje zkontrolovat. Tvrzení, že prodloužené vlasy vydrží šest, sedm měsíců je diskutabilní. Vypadávání vlasů je přirozený proces. Za tento čas se pramen ve spoji ztenčí a při česání může odpadnout. Bez opravy vydrží prameny v bezchybné podobě tři, maximálně čtyři měsíce. U zdravých vlasů i déle. Pokud vám dlouhé vlasy poporostly, spoje se uvolní a posunou ke kořínkům.
Za příliš viditelnými spoji se často skrývá špatně zvolená tloušťka pramínku. Někdy je příčina jednoduchá, vlasy jsou zamotané. Neviditelnost zaručí i pravidelné pročesávání. Učiňte tak minimálně dvakrát do dne.
✓ Prodloužené vlasy si myjte v záklonu, tak jak to dělá kadeřnice. Hlavu si prsty příliš nedrhněte. Lepší je vlažná voda než horká.
✓ Při aplikaci kondicionéru nebo masky se snažte vyhnout spojům. Nevystavujte je příliš vysoké teplotě při žehlení či při kulmování vlasů.
✓ Pokud vám to čas dovolí, nechte vlasy raději vysušit přirozeně.
✓ Na jednorázovou příležitost vám úplně postačí takzvaná clip in metoda. Jde o příčesky na sponkách, které se připevní pod vrchní vlasy v oblasti zátylku.
✓ Vlasy si pročesávejte od konečků. Spoje si můžete přidržovat rukou. Nikdy nerozčesávejte vlasy, když jsou mokré.
Kadeřníci se netají s tím, že prodlužování vlasů příliš nemají v oblibě. Vlasy se často spojují špatnou technikou. Odborník by měl vždy důkladně poznat přirozený vlas, aby ho nový pramen příliš nezatěžoval. Důležitá je i kvalita připojovaného vlasu. Často se jeho nedostatek skrývá pod silikonovou vrstvou. Když ji šampon smyje a vlas je například rozštěpený, nepřetržitým třením poškodí i váš přirozený. A co radíme dámám, které touží po prodloužení? Nejlepší jsou reference známých. Kadeřníků se hlavně hodně ptejte. Klidně si vyžádejte certifikát vlasů, který potvrzuje jejich pravost. Svěřte se do rukou kadeřníkům, kteří nabízejí více metod a umí pracovat s vlasem i po jeho prodloužení.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.