Důležité je vybrat si kvalitní vlasové přípravky a brát v úvahu i roční období. V zimě jsou vlasy vystavovány větší zátěži, změnám teplot. Vliv chladného větrného počasí s nižší vlhkostí vzduchu negativním způsobem ovlivňuje kvalitu vlasů i vlasové pokožky. Jsou nepoddajné, křehké až lámavé. K tomu přispívá i výrazná suchost konečků. V tomto období bychom se měli vyvarovat melírům, trvalé, barvení a chemickému ošetřování. Stejně jim škodí i suchý vzduch v interiéru, statická elektřina a následné vysušování. Neumývejme si vlasy příliš často, používejme přípravky s vyživujícími složkami. Zvýšenou pozornost věnujme konečkům vlasů. Po umytí je nechme vysušit, nejlépe volně bez fénu, nikdy nechoďte ven s vlhkými vlasy, protože by se mohly poškodit. Vhodnou ochranou jsou pokrývky hlavy, nesmíme zapomenout na pestrou stravu a vitamíny.
Vlasy si češte pomalu a opatrně, abyste se vyhnuli jejich zamotání, rozčesávejte je po pramenech. Fénování by vlasům nemělo ublížit. Nikdy však vlasy nefénujte na vysoké teplotě a příliš zblízka. Fén držte od hlavy v asi 20 centimetrové vzdálenosti. Třeba používat přípravky určené právě na tuto péči. Obyčejný šampon barevné pigmenty z vlasu jednoduše "vypere", a to dost nešetrným způsobem. Přípravek na barvené vlasy naopak zafixuje barvu na keratinu vlasu a účinně ji oživí. Obsahuje i látky, které vlasy uhladí a vyživí do hloubky. Jemné vlasy nejsou otázkou množství. Příčinou je jejich průměr, který je asi o 0,05 mm tenčí než u normálních vlasů. Používejte raději jemné šampony pro zvětšení objemu vlasů. Třeba se vyhnout produktům 2v1, protože se vlasy pod ním stanou těžkými. Po umytí si opláchněte vlasy minerální vodou.
Suché vlasy máme, pokud vlasová pokožka produkuje málo mazu. Stejně je vysušuje fénování, barvení, třeba používat šampon na suché vlasy a oplachovat vlažnou vodou.
Nejčastější důvody stresovaných vlasů jsou trvalá, horké sušení, ale i stres, nemoc, drogy, dieta. Vlasy jsou bez lesku a vypadají jako sláma. Třeba dát vlasům kúru, zábal, masku. Můžeme si ji připravit i doma z tvarohu nebo jiných vhodných potravin.
Mastné vlasy vznikají následkem nadměrné produkce mazu ze žláz. Pokožku třeba udržovat v čistotě a nedráždit ji. Šampon nikdy nemasírujte do hlavy, protože se tím dráždí mazové žlázy. Vlasy myjte tak často, jak je třeba, šamponem určeným pro mastné vlasy.
Pokud máte citlivou pokožku hlavy, může to nastat změnou klimatu, znečištěným ovzduším, barvením, je třeba používat velmi jemné šampóny s uklidňujícími účinky. Vhodné jsou masáže hlavy u kadeřníka.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.