Proč jsou tatínkové zajímavější než bezdětní muži?

Datum článku: 17. 10. 2017

Příprava na mateřství u žen trvá téměř od období dospívání. U mužů je to jinak. Také se těší, že založí potomstvo, o které budou chtít co nejlépe postarat. Jenže na přípravu většinou nemají tolik času. Přesto se v jejich životě mnohé změní, když se stanou hrdými tatínky. A to nejen přímo v rodině, ale i bližším okolí a zaměstnání.

Proč jsou tatínkové zajímavější než bezdětní muži?

1. Tatínkové pracují svědomitěji

Pokud je tatínek uvolněný a nechá se ovlivnit i zdravými emocemi, evolučně daným jevům se poddá. Vznikne u něj větší chuť a motivace lépe a více pracovat. Najednou má pro koho. Míra svědomitosti u správného tatínka, který si svou roli v rodině uvědomuje, je opravdu zvýšená a také kvalita práce občas bývá pro zaměstnavatele srovnatelně lepší.

2. Tatínkové jsou v práci zajímavější

Být ve vztahu a nemít děti je přece jen něco jiného, ​​než když máte. Na obchodních setkáních když se téma zvrtne na děti, hned je o čem si povídat. Najednou jste členem klubu těch zkušenějších, i když je to jen opticky dané. Najednou jste si bližší. Dokázali jste si jednotlivými obdobími. A pokud jste náhodou čerstvý otec, přijdou rady typu "Vždyť si počkejte, přijde období vzdoru ..." nebo "No a když půjdou do školy, to bude tedy ...". Tatínek s děťátkem vypadá i na ulici lépe. Zejména pokud je ustálená představa, že je to hlavně matka, která s dítětem jde na procházku či do parku. Na tatínky se však dívá jinak i v pracovních kolektivech. Tedy za předpokladu, že jde o kolektiv zdravý.

3. Končí otázky, proč nemáte ještě dítě

Odpovídat na otázky rodiny, kdy budete mít dítě, či dotazy rodičů na vnoučata ... již nemusíte. Už je klid. Zbavili jste se této povinnosti. Ale za pár let přijdou otázky na repete a další vnoučata a další dítě, vždyť jedno si nemá s kým hrát.

4. Tatínkové jsou ohleduplnější

Ať chcete nebo ne, tatínek je lepší člověk. Je, protože dítě z něj dělá více pečlivého, pozorného, ​​obětavého. Každý správný tatínek ví, co prožívá maminka. Jak náročné to pro ni je a tehdy se projeví jeho ohleduplná stránka, která možná zůstávala skrytá. Ví jak se přebaluje, rozezná přípravky, správné teploty a zvládne dítě nakrmit. Právě tím je lepší, že se dokáže postarat i o toho nejzranitelnějšího člena domácnosti a člena jeho vlastní rodiny.

5. S dětmi přichází jiný druh lásky

Láska přichází. Podoba miminka, detaily jeho tváře, příbuznost, vlastní krev. Nemůže se vám nelíbit, když je vám tak blízké. Když se usměje a když vám ukáže, jak moc je odkázáno na vás ... To dítě je vaše a srdce s city pracuje naplno, vytvoří pouto a vy jako otec máte o jednoho človíčka víc, kterého můžete milovat. Tato věc je mimořádně pozitivní. Zejména proto, protože tato láska pomůže děťátku na tomto světě po celý jeho život.