Hlíva ústřičná - důležitý zdroj aktivních glukanů

Aktivní glukan je polysacharid, jehož blahodárné účinky na lidské zdraví jsou známy již po celá staletí. O tom, že glukan účinně bojuje proti virům, věděli už léčitelé z Asie. Glukan si příznivce získává nejen díky poznatkům staré asijské medicíny, ale i kvůli současným vědeckým důkazům. Výsledky výzkumů vědců z Japonska, Ruska či USA přinesly jednoznačný závěr, že glukan v organismu zvyšuje kvalitu a úroveň imunitní reakce.

Hlíva ústřičná - důležitý zdroj aktivních glukanů

Aktivní glukan se stále častěji užívá jako doplněk výživy,

který podporuje nejen fyzické, ale i psychické zdraví. Na seznamu léčivých účinků glukanu se nachází například: výrazné posílení imunitního systému, léčba artritidy nebo zmírnění emocionálního stresu.

Glukany - Alfa glukany a Beta glukany

Glukany jsou látky přírodního původu s imunostimulačním účinkem. To znamená, že tyto složené cukry podporují přirozenou obranyschopnost organismu, specifické i nespecifické odpovědi organismu. Glukany se dělí na Alfa a Beta glukany. Alfa glukany jsou výjimečné v tom, že napomáhají chránit organismus před invazí zmutovaných virů a infekčních bakterií, které nedokáží vyléčit ani antibiotika. Obrovskou výhodou beta glukanů je jejich všestranné využití - od léčby infekčních onemocnění přes chronická onemocnění až po léčbu rakoviny. Vedle užívání aktivního
glukanu je důležité i užívání vitamínu C, který ochraňuje buňky před kyslíkovými radikály, které vznikají vedle aktivaci fagocytózy vlivem přísunu glukanu do organismu.

Aktivní glukan

• Zvyšuje obranyschopnost organismu a tak pomáhá předcházet chřipce, rýmě či jiným infekčním chorobám.
• Léčí nejrůznější zánětlivá onemocnění a zmírňuje projevy alergií.
• Snižuje riziko výskytu onemocnění dýchacích cest.
• Lze jej využít jako doplňkovou léčbu k onemocněním trávicího traktu.
• Pomáhá lidem, kteří trpí cukrovkou.
• Zpomaluje proces stárnutí buněk a má omlazující účinek.
• Působí proti volným radikálům z prostředí.
• Lze jej použít v případě fyzického vyčerpání, psychické zátěže, při stresu.
• Je vhodný jako prevence před rakovinnými onemocněními.
• Pomáhá prodlužovat první fázi onemocnění u HIV pozitivních pacientů.

Glukan - odkud jej získat?

Glukan se nachází i houbách shitake. Snad nejvýraznějším zdrojem aktivního glukanu jsou tzv. medicínské houby. Glukan, který se nachází například v hlívě ústřičné či shitake, v organismu aktivuje makrofágy, což jsou složky imunitního systému zodpovědné za ničení patogenů (virů, infekcí, kvasinek), odstraňování toxických sloučenin z těla. Tato jednoduchá molekula je obsažena také v ječmeni a ovsu.

comments powered by Disqus