Goji - klenot čínské medicíny

Goji nebo i kustovnice čínská je často označována jako "rostlina dlouhověkosti ". V tradiční čínské medicíně i mezi obyčejnými Číňany je považována za nepostradatelný potravinový doplněk. Kustovnice čínská je známá svou prospěšností na lidský organizmus, a to v mladém i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.

Goji - klenot čínské medicíny

Kustovnice čínská patří mezi klenoty tradiční čínské medicíny

Tato vzácná rostlina roste v úrodné půdě himalájského pohoří na středně velkých keřích. Goji jsou sušené plody kustovnice čínské. Mají sytě červenou barvu a jsou velké asi jako sušené rozinky. Chutí připomínají něco mezi brusinkou, jablkem nebo šípkem. Vzhledem se nápadně podobá rozinkám nebo šípku, chuť plodů je však sladší než šípky.

Goji rostou v úrodné půdě v oblasti himálajského úpatí

na středně velkých keřích. V těchto oblastech, kde jsou běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi. Tradiční čínská medicína je od nepaměti považuje za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.

Nejzdravější ovoce planety

Z nutričního hlediska jsou goji dost možná tím nejhodnotnějším ovocem na planetě. Obsahují 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků jako zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor. Jsou jedním z nejbohatších zdrojů karotenoidů ze všech známých plodů na Zemi. Co se týče beta-karotenu, jsou vydatnější než mrkev. Dále obsahují vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Kustovnice čínská se dnes využívá i při podpůrné léčbě zvýšené hladiny cholesterolu, dále při problémech s prostatou a má také protizánětlivý účinek.

Unikátní vlastností goji je přítomnost vzácné skupiny polysacharidů

Jsou to výjimečně silné antioxidanty, které neutralizují volné radikály. Tím pomáhají zabraňovat poškození buněk a stárnutí organismu. Odborníci tvrdí, že pro dosažení blahodárných účinků stačí konzumovat asi 30 gramů denně.

Léčivé účinky

• Příznivě harmonizuje činnost jater a ledvin a uvolňuje energetické blokády organismu.
• Výrazně posiluje obranyschopnost a imunitu organismu.
• Zlepšuje krvetvorbu a má vliv na snižování krevního tlaku.
• Zvlhčuje plíce a tak bojuje proti astmatu a některým druhům alergií.
• Je vhodná při nadměrné konzumaci alkoholu.
• Podporuje i sexuální funkce.
• Má skvělou vlastnost, dokáže zamezit rozšiřování lupenky a dalších kožních onemocnění.
• Posiluje zrak, uklidňuje podrážděné oči a zlepšuje ostrost vidění.
 

comments powered by Disqus