Bílý čaj - nejzdravější čaj na světě

Bílý čaj se považuje za skutečnou gurmánskou lahůdku z čajů. Vděčí za to poměrně náročnému zpracování a neopakovatelné, jemné aromatické chuti. Připravuje se z nejmladších lístků, které se sbírají ještě před dozráním a pak se usuší. Navíc, jako jediný čaj se připravuje bez fermentace, proto je mnohými odborníky považován za nejzdravější čaj. Bílý čaj je vzácný zejména kvůli regeneračním a omlazujícím účinkům.

Bílý čaj - nejzdravější čaj na světě

Zázrak přírodní kosmetiky

Bílý čaj je vyhledávaný zejména kvůli omlazujícím účinkům; pleť udržuje mladou a svěží. Obsahuje antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí a redukují příznaky stresu viditelné na pleti. Podle nejnovějších testů, bílý čaj obsahuje jedinečné látky, které mohou zabránit růstu a množení tukových buněk. Proto je bílý čaj vhodný i při hubnutí a pomůže vám držet se v boji s nadváhou. Bílý čaj má i ochrannou funkci; chrání zuby před vznikem zubního kazu.

Některé druhy bílého čaje:

• Klasický čínský bílý čaj - je produkován v jihovýchodní provincii v Číně, připravený ze sušených pupenů bílo stříbřité barvy s chloupky. Vůně sypaného listu je nasládle dřevitá až oříšková. Je to velmi jemný, aromatický, mírně povzbuzující čaj, určený pro celodenní a večerní popíjení.
• Bílý čaj s příchutí bílé pivoňky - je nejvyšší třída bílého čaje s vysokým podílem tipsů. Chuť čaje je jemná a květinově nasládlá. Je uznávaný díky svěžesti a úžasné vůni pivoňky.
• Cejlonský bílý čaj s příchutí maliny - Netradiční ale zajímavá kombinace je určena pro lidi, kteří příliš nemají rádi chuť pravého neochuceného bílého čaje. Malina dodává čaji sladší chuť a vysoký obsah vitamínu C.
• Bílý čaj se skořicí - je vznešenou kombinací, díky krásné vůni skořici a jeho účinkem. Skořice dodává čaje kořenitě nasládlou chuť a pronikavou vůni. Skořice osvěžuje a podporuje trávení a proto je tato kombinace velmi vhodná a zdraví prospěšná.

Nejjemnější čaj

Je jedinečný i tím, že snižuje hladinu cholesterolu a riziko vzniku srdečně - cévních onemocnění. Čínský bílý čaj odstraní únavu, pohladí duši a posílí mysl. V tradiční čínské medicíně se stal součástí různých elixírů mládí a síly. V minulosti byl bílý čaj produkován pouze v Číně, dnes se jeho výrobou zabývá i Indie a Srí Lanka. Přesto, patří stále k druhům čaje, které se vyrábějí v malých množstvích; proto se jeho výjimečnost projevuje i na ceně. Gurmáni však vědí, proč je bílý čaj hodný i vyšší ceny.
 

comments powered by Disqus