Pleť a rozšířené póry

Rozšířené póry jsou spojeny s mastnou pletí a nejenže dávají pleti nepříjemný vzhled, ale kromě toho představují prostředí vhodné k usazení různých mikrobů, které mohou způsobit infekce, podráždění, hnisání a další nežádoucí problémy.

Naštěstí existují různé roztoky, které můžeme připravit a použít doma za minimální cenu a námahu, a přesto s úžasným výsledkem. Můžeme najít látky s účinkem stažení pórů, kombinovat je s jinými, které mají čistící účinek a vytvořit si vlastní masku, která bude naším tajemstvím krásy.

Na následující straně vám přinášíme seznam přísad, díky kterým můžete zahájit úspěšný boj proti rozšířeným pórům.
 

Vaše domácí kosmetika

Přísady, které vám pomohou při ošetření pleti:

Citronová šťáva je úžasný stahující prostředek, můžete ji použít jako přísadu pro vytvoření masky, ale i jako samotnou masku na obličejovou masáž, ne však častěji než jednou za týden.

 
Pšeničná mouka vysušuje kůži, a zároveň odstraňuje hnisavé vřídky. Používá se spolu s jogurtem na přípravu masky, která se nanese na obličej a nechá se působit půl hodiny, pak se směs odstraní vlažnou vodou.

 
Jablko je úžasné v boji s rozšířenými póry; jablko se nastrouhá a smíchá buď s medem, nebo syrovátkou (pokud chcete dosáhnout scrub efekt, můžete přidat kukuřičnou mouku nebo pšeničné otruby), nechá se působit 20 minut a pak se obličej omyje vlažnou vodou.

 
Kysané zelí stahuje rozšířené póry. Šťáva z kysaného zelí se zahřeje a položí se na obličej; do šťávy se namočí gáza a zelný list se jí pokryje. Zůstaňte 20 minut v relaxační pozici a pak si samozřejmě opláchněte obličej vlažnou vodou

 
Máta póry nejen stahuje, ale i čistí. Připraví se odvar z 30 rostlin a čtvrt litru vody, který se vaří na mírném ohni, dokud nevře, pak se přecedí, nechá vychladnout a smíchá se s 50 ml hamamelisového (vilínového) roztoku. Uložte ho do chladu a používejte jednou týdně na masáž obličeje.

 
Čerstvá šťáva z pomerančů kontroluje vylučování mazových žláz; může se použít buď na samotné čištění, nebo v kombinaci s pšeničnou moukou jako maska.

 
Droždí je také skvělé proti vzniku uhrů, můžete ho jíst, nebo aplikovat na kůži jako masku.

 
Parní lázně jsou ideální pro vyčištění pleti do hloubky.
 
 
Ošetření pleti může být nyní jednoduché a účinné a to za pomoci přísad, které máte jistě doma vždy po ruce. Jediné, co musíte udělat, je zkombinovat tyto látky originálním způsobem a vymyslet si vlastní recepty na potlačování rozšířených pórů…
 

comments powered by Disqus