Proč si vybrat mezizubní kartáček než dentální nit

Datum článku: 23. 5. 2020

Mezery mezi zuby vyčistí mezizubní kartáček lépe než dentální nit - a dokonce se i jednodušší používá.
Zubní kartáček, zubní pasta, zubní nit. Tyto tři pomůcky denní ústní hygieny obvykle najdeme v každé koupelně. Ve stále větším množství koupelen se však nyní nachází i něco jiného - maličké kartáčky s barevnými držáky: mezizubní kartáčky.

Proč si vybrat mezizubní kartáček než dentální nit

Poranění způsobená nití

Mezizubní kartáčky jsou mnohem vhodnější pomůckou na čištění mezizubních prostor než voskované vlákna. Zde jsou důvody:

V první řadě, dobrý úmysl vyčistit si nití mezery mezi zuby často vede ke zranění. Pokud je nit používána příliš neohrabaně, vláknem si můžeme zaříznout do dásně. Následkem je kromě bolesti i to, že dáseň může být snadněji napadené infekcí, protože bakterie se umí na rozříznutí místě lépe uchytit.

Dentální nit je neefektivní

Zadruhé, dokonce i ta nejlepší zubní nit je dobrá maximálně na čištění předních zubů. Všechny ostatní zuby jsou anatomicky tvarované tak, že do mezer mezi nimi se nití nedostaneme. Jejich boční povrch je tvarován do vútorného oblouku, takže nit se napíná jakoby přes "území nikoho." Zánět dásní, parodontitida i onemocnění čelisti vám tak hrozí navzdory vašemu pocitu, že se o zuby staráte důkladně. Z dlouhodobého hlediska to může vyvrcholit až ztrátou zubu.

Zde jsou důvody, proč jsou mezizubní kartáčky CURAPROX CPS prime stále více a více populární. Jsou dostupné v různých velikostech přesně přizpůsobených individuálním potřebám a jejich jádro je vyrobeno z extrémně jemného chirurgického drátku CURAL®. Žádná jiná značka nemá takové malé a zároveň odolné mezizubní kartáčky. Dlouhá vlákna dosáhnou do všech kritckých oblastí a mezer mezi zuby a vyčistí tato místa šetrně a bez zraňování. Pokud jsou používány správně, jsou skvělou prevencí před zánětem dásní, parodontitidou, zubními kazy v mezizubních prostorech a zápachem z úst.

Na pocit vkládání si kartáčky mezi vaše zuby si potřebujete zvyknout. Mezizubní kartáčky CURAPROX jsou však ultrajemné a používat je je nesmírně jednoduché: jednou dovnitř, jednou ven. Hotovo!

Nabídka nejlevnějších mezizubních kartáčků CURAPROX