Pozor na nesprávnou velikost podprsenky, může způsobovat zdravotní komplikace!

Datum článku: 12. 4. 2017

Nákup správné podprsenky není lehká, ani levná záležitost. Přesto si mnoho žen neuvědomuje fakt, že nesprávná velikost, tvar či materiál může způsobovat i hodně nebezpečné zdravotní obtíže. Jak si tedy vybrat tu správnou podprsenku?

Pozor na nesprávnou velikost podprsenky, může způsobovat zdravotní komplikace!

Nejčastější chyby při výběru podprsenky

Větsina žen, ve snaze vytvořit si výstřih na prasknutí, se snaží nasoukat svá prsa do menších košíčků a volí větší obvod. V košíčcích se tehdy vytváří takzvaný dvojitý prs a zadní část podprsenky, kde je zapínání, je vytažena nahoru. Takto si věru žádná žena nevyčaruje svůdný dekolt.

Košíčky

V podprsence se nesmí vytvářet dvojitý prs. Pokud žena chce, aby měla v tričku větší žlábek, měla by sáhnout po push-up podprsence. Košíček se však nemá ani vlnit, to totiž znamená, že je na vaše prsa velký. Horní okraje košíčku by také neměly odstávat.

2. Obvod

Nesmí být příliš volný, ale ani malý. Pokud je volný, často se táhne vzhůru. Podprsenka tehdy nesedí vůbec. Pokud je zase těsný a tlačí, nejenže nás může kůže pod obvodem pobolívat, ale vytvářejí se nám i nepěkné kožní záhyby zejména v oblasti podpaží. Velikost obvodu podprsenky neodráží přesné číslo, které si naměříte pod prsy. Obecně se doporučuje, zvolit si obvod o 5 cm menší. Materiály na podprsence jsou dnes již většinou pružné, pár centimetrů méně tedy jen zajistí, že vám podprsenka skvěle sedne i v obvodu. Toto je velmi důležité, protože je to právě obvod podprsenkay který drží váhu celých prsou. Když podprsenku zapnete, měli byste pod obvod dostat jeden až dva prsty.

3. Ramínka

Špatně nastavená ramínka mohou být pořádně otravná. Zejména pokud jsou příliš volná a několikrát za den vám sklouznou po ramenou. Obecně také platí, že ramínka by se nemělyav žádném případě ani zařezávat a by neměla být ani příliš tenká. Měla by být nastavena tak, že o nich vlastně ani nevíte, neboť je necítíte. Konečně, nejlépe správnou velikost podprsenky oceníte v oblasti košíčků a obvodu právě na podprsence bez ramínek.

Zdravotní komplikace

Správný výběr podprsenky je důležitý nejen pro dokonalý dekolt, ale také pro možné zdravotní komplikace. Zejména ženy s větším poprsím mohou mít při výběru špatné velikosti problémy s páteří. Ty s malými prsy zase mohou špatně držet tělo. A pozor na tlačící kostice, které mohou způsobovat bulky a záněty. Ne, že by podprsenky s kosticemi samy způsobovaly zdravotní problémy, ty způsobuje špatně vybraná velikost, když se kostice zařezávají do prsou.