Nohy nebolí, když si necháte aplikovat botox do chodidel

Botulotoxin je smrtelný jed, který zabíjí při požití, ale při zevním použití pomáhá. Aplikaci botoxu si oblíbili klienti estetických salonů krásy. Dokáže skvěle vyplnit vrásky, ale také zabránit nadměrnému pocení. Dokonce léčí i chodidla, zdevastovaná chůzí na vysokých podpatcích.

péče o nohy, botox do chodidel, botox do podpaží proti pocení

Tříměsíční odpočinek

Novinkou v oblasti estetické chirurgie, je aplikování botoxu do chodidel. V čem by vám tento trik měl pomoci, protože na chodidlech přece vrásky nesledujeme? Přece na odstranění té nepříjemné bolesti, kterou pociťujete při dlouhém stání v botách na podpatcích. Tekutina se aplikuje několika vpichy do měkké oblasti spodní části nohou těsně pod prsty. Zákrok se provádí ambulantně a po jeho skončení můžete hned odejít domů. Na dva až tři měsíce můžete pak zapomenout na používání gelových polštářků, které byly dosud samozřejmou součástí lodiček. Jelikož noha zůstává znecitlivěna, i po dlouhém večírku přijdete domů svěží jako rybička. Odborníci však varují před jedním skrytým problémem. I když během účinkování botoxu nebudete pociťovat žádnou bolest v oblasti chodidel, neznamená to, že by se noha i tak nedeformovala. Tlak těla na ni působí neustále, takže lidově nazývanému šestému prstu se ani takto nevyhnete.

Prvotní účel, na který se využíval botox,

bylo jeho smrtelné použití. Jako jed byl přidáván do různých biologických zbraní, protože již malé množství dokáže zabít tisíce lidí. V lékařství nejprve jeho příznivé účinky objevili neurochirurgové. Již více než 25 let s ním léčí silné svalové křeče. Jelikož se neobjevily žádné alergické reakce, postupně se zkoumaly další možnosti využití. Vhod přišel odborníkům z oblasti estetické chirurgie. Aplikuje se do oblasti svalů. Jelikož nimi nemůžete pak pohybovat, vrásky se vyrovnají a není je vidět. Účinek je však omezený a proceduru je třeba po čase opakovat. Botoxu se nemusíte obávat. V lékařství se používají minimální dávky, které nejsou pro tělo téměř vůbec nebezpečné.

I proti zápachu

S pomocí botoxu můžete zabojovat ještě i proti dalšímu neduhu, který trápí nohy. Je jím nepříjemný zápach, který provází lidi s nadměrnou činností potních žláz. V tomto případě se však aplikuje do míst, kde se nacházejí centra tvorby této tekutiny. Výsledek zákroku je v tomto případě dlouhodobější. Oba zásahy můžete najednou zkombinovat a odstranit tak oba problémy. Možná se vám na něj podaří přemluvit i vašeho partnera. Určitě všechny ženy uznají, že nepříjemný smrad se šíří obvykle z mužských bot. Malá rada v tomto směru proto určitě nezaškodí.

Průkopnice Victoria

Manželka fotbalisty Davida Beckhama je už léta známá schopnostmi chameleona, co se módních novinek týká. Jinak tomu není ani při aplikaci botoxu do chodidel. Posh Spice vyzkoušela tento hit mezi prvními celebritami. Prozradily ji nízké baleríny, které musela v první dnech nosit. Později se k absolvování této kúry přiznala i sama. Okamžitě ji následovaly další slavné kolegyně. V těchto kruzích je nová metoda určitě předurčena k úspěchu.

U nás vyčkáváme

Bohužel u nás se tento zákrokprovádí jen na několika vybraných estetických klinikách. My potichu vyčkáváme, jak na tento trend zareaguje zbytek Evropy. Domovskou zemí nápadu je Anglie. S novinkou přišla prestižní londýnská klinika, která přiznává, že největší nevýhodou je cena zákroku. Pohybuje se totiž kolem 230 liber, což je v porovnání s gelovými polštářky podstatně nepříznivější. Přesto vyhledávají tuto službu zejména celebrity a vysoce postavené manažerky. Ty se na ni spoléhají zejména v období častých večírků, protože velmi dobře vědí, že účinek vložek není vždy stoprocentní.

Aplikace botoxu se určitě nedoporučuje

těhotným ženám. Také byste se jí měli vyhnout v době, kdy berete jakékoliv antibiotika. Existuje i úzká skupina lidí, která špatně reaguje na látku Botox A. Preventivně byste se tedy měli poradit i se svým lékařem. Po vpíchnutí látky do chodidel byste se měli první dva dny vyhýbat nadměrnému pohybu, který by způsobil silné prokrvení nohou. Také byste měli zapomenout na návštěvu sauny v době tohoto přizpůsobování se.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak vybrat správný ochranný štít

Jakékoli ochranné pracovní pomůcky jsou velmi důležité. V dnešní době dostalo jejich používání ještě...
více...

Hypnóza - zázrak nebo výmysl?

O hypnóze koluje řada mýtů a polopravd. Někdo ji považuje za šarlatánství, někdo je jejím zastáncem....
více...

Suchý únor a březen bez jarní únavy

Máme tady "Suchý únor", výzvu k nepití alkoholu tento měsíc. Ale alkohol není jediná nezdravá a škodlivá...
více...

Jak předcházet zdravotním komplikacím během letu?

Ochrnutí obličeje během letu? Jedná se sice o dočasný jev, ale dokáže být velmi nepříjemný a pořádně...
více...

Péče o rty v zimě se neobejde bez ochranného balzámu

Mrazivé a větrné počasí nedělá dobře nechráněnému obličeji. Vysušuje nejen pokožku, ale také sliznice. Proto...
více...

Co dělat, když padají vlasy, lámou se a chybí jim lesk?

Staráte se příkladně o své vlasy, a přesto vám enormně padají, lámou se a jsou zcela bez lesku? Problém...
více...

Děti mají rády sladkosti, tak proč jim je občas nedopřát?

Děti mají rády sladkosti, ale... Jak to udělat, když jim je nechceme odepřít a zároveň se oprávněně bojíme...
více...

Zelí - kvalitní probiotikum, které nekoupíte v lékárně

Kysané zelí je levná, zdravá a chutná zelenina, která patří na talíře zejména v zimě. Nahradí mnoho drahých...
více...

Zdravá zimní procházka vyžaduje "zdravé" oblečení a ochranu pleti před mrazem

Zimní procházky městem nebo přírodou nám dokáží připravit krásný zážitek. Ale co si na ně obléci, abychom...
více...

Jak posílit dětem v zimě imunitu a zabránit zvýšenému výskytu nemocí z nachlazení?

Zimní měsíce dávají zabrat hlavně maminkám malých dětí, které navštěvují mateřské školky a školy. Malé...
více...