Masáž ze slunné Havaje - Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi je terapie , která je odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Nejprve byla praktikovaná jen mezi Ali'i ( vrchností ). Jedno sezení Lomi Lomi v tuto dobu trvalo čtyři dny, i déle. Bylo velmi důležité, kdo ji aplikoval. Byla označována jako rituál, ať už v tanečním provedení nebo zkušenými šamany. S příchodem nové doby upadla technika do zapomnění. Mnoho šamanů a léčitelů dnes cestuje po světě a tak je dost složité se dopracovat k originální, tradiční havajské masáži jako takové.

Masáž ze slunné Havaje - Lomi Lomi

Filozofie

Fyzická, mentální, emocionální a duchovní část člověka jsou neodmyslitelnou součástí jednoho celku. Havajané jsou vedení filozofií Huna. To znamená, očím nepoznané, viditelné jen srdci.

Filozofie obsahuje sedm principů

1. Svět je to, co si myslíme, že je ( fakta si můžeme vyfotit nebo natočit na video; vše ostatní je už jen naše interpretace ).
2. Nejsou žádná omezení ( pouze ta, které si vlastním myšlením vytvoříme ).
3. Energie proudí tam, na co se soustředíme (pokud se soustředíme na pozitivní věci, víc pozitivního vidíme a přitahujeme ).
4. Nyní je okamžik moci ( minulost už byla , budoucnost jen přijde , ale tento okamžik je jediný , se kterým můžeme něco udělat).
5. Milovat - znamená být šťastný ( původní Havajčané se netrápili otázkami "Miluji ho? Miluje mě? "; pocit štěstí jim byl v pravou chvíli tou nejlepší nápovědou ).
6. Veškerá síla pochází zevnitř (uvnitř sebe máme vše, co potřebujeme; nenecháme se zablokovat výchovou, okolnostmi ani prostředím ).
7. Účinnost je mírou pravdy (pokud od života nedostáváme, co bychom si přáli, změňme své myšlení).

Lomi Lomi ( v překladu milující ruce nebo jdeme společně tam, kam voda plyne jedním směrem )

Jak už sám název říká, její původ je na Havajských ostrovech. Tato masáž je právem nazývána perlou mezi masážemi. Má základ v havajském tanci hula a proto se do masáže zapojuje celé tělo. Využívají se nejen prsty, dlaně a hrana dlaně, ale především měkká část předloktí a lokty. Pro představu se dá přirovnat k přílivu a odlivu moře - dlouhé a jemné tahy se plynule střídají ve tvaru osmičky se silnějšími tlaky, což působí dojmem nekonečného dotyku. Nejde tedy o bodovou ( reflexní ) masáž. Je to jemná masážní technika, celou plochou předloktí, která je spojena s laskavou energií, jemným způsobem, navozuje pocit objetí a ochrany duchovními silami a tím odstraňuje mentální i fyzické blokády. I na Havaji platí: Jak uvnitř tak i navenek.

Zaměření masáže

Masáž je zaměřena hlavně na oblast zad a zadní části dolních končetin. Využívají se dlouhé souvislé tahy předloktím podél páteře, které natahují zkrácené svaly a dále speciální hmaty a techniky uvolňující oblast lopatek, ramen a krční páteře. Po důkladném masírování zadní části těla pokračuje masáž dolních končetin zepředu, masáž rukou, šíje a hlavy.

Účinky masáže

Masáž Lomi Lomi stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje organismus. Odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí a tím zvětšuje krevní řečiště a lymfatický tok, což napomáhá odvádění toxických látek ( detoxikace organismu ). Uvolňuje kloubové spojení díky natahovacím prvkům masáže. Tuto masáž doporučujeme i při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži. Je vhodná jako doplňková podpůrná masáž v boji s celulitidou a otoky dolních končetin.
 

comments powered by Disqus