Jak si jednoduše zpevnit břišní svaly a zlepšit paměť?

Určitě by se mezi námi nenašel nikdo, kdo by nechtěl žít zdravěji. Ale kolik z nás pro to opravdu něco dělá? Někdy nás odradí složitost postupů zdravého žití, někdy je to jen lenost. A pro lenochy zde máme osm, opravdu nezatěžujících a jednoduchých tipů, jak si prodloužit zdraví a život.

zdraví, cvičení, hygiena, životní styl

Čistěte zubní kartáček

Umíte si představit, kolik bakterií žije ve vašem zubním kartáčku a jak se jim tam ve vlhkém prostředí může dařit? Nestačí si kartáček opláchnout pod tekoucí vodou. Po každé nemoci bychom měli okamžitě měnit kartáček za nový, ale nejen to. Alespoň jednou za pár dní bychom ho měli propláchnout vroucí vodou nebo dát mýt do myčky programem s nejvyšší teplotou.

Nepoužívejte opěrky na ruce

Přesto, že je vaše židle nebo křeslo má, přestaňte je používat. Speciálně při vstávání a nahýbání se, ale i při sezení. Takto si trošku posílíte i vaše břišní, stehenní a zádové svaly, což pomáhá ochránit před nepříjemnostmi ve vyšším věku. Optimální způsob jak vstát ze židle je tento: položte nohy pevně na zem, stáhněte břišní, sevřete stehenní svaly a pomalu bez použití opory rukou se postavte. Každé jedno takové vstávání ze židle je perfektním cvičením hlavních svalů stehen a hýždí. Dvojitý efekt dosáhnete tím, že i sedat do křesla či židle si budete aniž abyste rukama dotkli opěrek.

Denně jeden jogurt

Jeden malý probiotický jogurt s nízkým obsahem tuku denně dokáže podle stránek Daily Mail výrazně snížit riziko diabetu - až o 28 procent. Je to s největší pravděpodobností díky prospěšným bakteriím a speciální formě vitaminu K, která se nachází ve fermentovaných mléčných výrobcích.

Nejdříve jedna nosní dírka pak druhá

Foukáte z obou nosních dírek najednou, když si čistíte nos? Chyba! Tak jako se malé děti učí - nejdříve zacpat jednu dírku a foukat z druhé, pak vystřídat. Když foukáme z obou najednou, hlen se nám může zatlačit do vedlejších nosních dutin, což může způsobit sekundární infekci.

Otevřené okno

I když je venku zima, pravidelně větrejte - doma, v kanceláří, v autě, i když cestujete v MHD, pokud je to možné. Otevřením okna neprochladnete, ale snížíte riziko přenosu onemocnění z nemocných lidí, kteří se ve vaší blízkosti nacházejí. Zajímavý australský výzkum ukázal, že pokud strávíte 90 minut v autě s někým, kdo má virózu, na 99 procent virus zachytíte. Pokud otevřete okna, toto riziko klesá jen na 20 procent. Podobně je to i v budovách.

Zeslabujte topení podle teploty

Přetopené byty jsou samy o sobě zdrojem mnoha problémů, možná však nevíte o tom, že mírný chlad může být i prospěšný. Při pobytu v mírném chladu stoupá hladina zdravého takzvané hnědé tukové tkáně. Je to forma tělesného tuku, který se celý spaluje a pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi. Optimální teplota v místnosti na spaní je 19 stupňů Celsia.

Vraťte se ke staromódnímu budíku

I vy se necháváte budit mobilem? Expert na spánek doktor Neil Stanley je přesvědčen, že nejlepší pro člověka je jít spát tak brzy, aby se vzbudil ráno přirozeným způsobem a nepotřeboval budík. Pokud ho potřebujeme, tak bychom si měli vybírat analogový namísto digitálních alternativ. Digitální budíky a mobily by neměly být v místnosti, kde se odpočívá a spí, protože mohou narušit tvorbu hormonů, zejména melatoninu. Ráno se budete cítit podstatně unavenější, než kdybyste spali v pokoji bez technologii, jen s analogovým budíkem po ruce.

Kakao před spaním

Vlažný čokoládový nápoj z kvalitního kakaa s co nejmenším obsahem cukru před spaním je velmi dobrým uklidňujícím prostředkem, ale také pomocníkem pro zdraví. Antioxidanty, které kakao obsahuje, zlepšují paměť tím, že podporují krevní oběh. Platí to i pro lidi ve vyšším věku, což je obrovskou výhodou. Vyberte si značku kakaa s nejvyšším podílem kakaové sušiny, pijte ho denně a když vám bude šedesát, můžete mít paměť jako třicetiletí. Co myslíte, to už stojí za vyzkoušení, ne?
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Cestování se zdravým občerstvením

Cestování, to není jen koupit si jízdenku nebo nasednout do auta či na kolo. Cestování, to je také stravování...
více...

Houby prospívají zdraví, jsou zdrojem vitaminů a prevencí civilizačních chorob

Jedni je nesnášejí, druzí milují a jiným dělá radost je sbírat a rozdávat. Určitě jste uhodli, že budeme...
více...

Hubnutí ovlivňují hormony a my můžeme ovlivnit jejich produkci

Držíte nejrůznější diety, omezujete se v kalorickém příjmu potravin a nehubnete? Na vině jsou hormony! Ale...
více...

Chybí vám doma tma? Zařiďte si ji, jinak se budete ráno probouzet unavení!

Jsou lidé, kteří ji nesnáší a lidé, kteří si bez ní neodpočinou. V létě často chybí a v zimě jí je až...
více...

Čerstvé bylinky dodají pokrmům úžasnou chuť a nezaměnitelnou vůni

Asi se všichni shodneme na tom, že vařit bez koření prostě nejde. Proto sušená jednodruhová koření nebo...
více...

BIO má smysl, ale zůstaňte nohama na zemi!

BIO není jen zbytečný humbuk a vyhozené peníze. Určitě se vyplatí investovat do zdraví na tom správném...
více...

Chřest zpestří jídelníček, posílí kosti a zažene únavu

Chřest nebo také lidově špargl je zdravá zelenina. Ale není zdraví prospěšná všem. I zde platí některá...
více...

Jak zbavit přírodní cestou ovoce a zeleninu nebezpečných pesticidů?

Umýt ovoce a zeleninu pod tekoucí vodou, to je základ, který dělá doma většina z nás. Ale k odstranění...
více...

Hygiena nahrává nejrůznějším infekcím, zkuste to s ní nepřehánět!

Moderní hygiena, to je především neustálé mytí pokožky celého těla. A potom zase sušení. Na pořadu dne je...
více...

Zdravé vaření a úklid? Stačí pět pomocníků a máte vyhráno!

Nemáte nafukovací kuchyň a máte pocit, že se vám v ní hromadí spotřebiče, které vůbec nepotřebujete?...
více...