Detoxikace, kterou provází rozpohybování mízy, je nejúčinnější

Detoxikace je zbavování těla škodlivin. A na tomto procesu se velkou měrou podílí i lymfatický systém. Ten ale potřebuje pro svou práci rozpohybovat. Při každém pohybu je navíc důležité, správně dýchat. Jen tak bude mít detoxikace smysl a dostaví se i kýžené výsledky.

detoxikace, cvičení, lymfa, jóga, pilates

Rozpohybování lymfy cvičením

Aby se kvalitně odplavovaly škodlivé látky, musíte lymfu rozhýbat, ideálním způsobem je cvičení. Stejně důležité je i budování svalové hmoty. Bez ní si jen s obtížemi udržíte narovnaná záda a kvalitní fyzickou kondici. A svou roli hraje i dávka endorfinů. Očistné kúry často doprovází špatná nálada. Stačí si zacvičit jógu nebo pilates a hned se vrátíte do rovnováhy.

Joga pro všechny

Dotažené pozice v józe vypadají úžasně a mohou být pro vás výbornou inspirací. Dopracujete se k nim postupně. Ohebnost není podmínkou cvičení. První hodiny jsou zejména o trpělivosti. Nikdy necvičte přes bolest, Asány ukončete v poloze, která je vám příjemná. Při pravidelném cvičení si tělo na pohyb zvykne a určitě budete dělat pokroky. Výhodou je i to, že jóga je založena na rovnováze. Po každém předklonu přijde záklon, proto jde o ideální způsob jak se zbavit dysbalancí. První pokroky se objeví do dvou měsíců.

Pilates 

Důležitou součástí pilates a jedním z hlavních principů je práce s dechem. Správná technika je alfou a omegou tohoto cvičení. Stejně jako při józe, i v tomto případě platí, abyste alespoň pár hodin absolvovali pod dohledem odborníka. Skupiny na hodinách pilates jsou proto často mnohem menší, než například na klasických formování těla. Trenér vás musí mít pod dohledem. Pracujete totiž hlavně s vnitřními svaly. Pilates se cvičí pomalu a většinou bez hudby. Není to klasické aerobní cvičení, takže určitě nespálíte tolik kalorií jako například při běhu. Vybudujete si však svalový tonus, což se může odrazit i na vaší postavě. Budete působit opticky štíhlejší, s velkou redukcí hmotnosti však nepočítejte. Díky pevnému svalstvu však postupně budete spalovat více kalorií a nastartuje se i metabolismus.

Správné dýchání

  • Zlozvykem této doby je mělké dýchání. Čím rychleji však dýcháte, tím více krve musí přepumpovat srdce. Naplno pracují i ​​plíce a ledviny. Všem orgánům pak hrozí, že se rychleji opotřebují. Při józe se naučíte soustředit se na dech. Využívá se hluboké dýchání. Nadechujete se převážně nosem, vydechujete ústy. Pokud se naučíte správně dýchat, tělo se okysličí, uvolní se svaly v okolí páteře. Mnozí lidé se po pravidelném cvičení jógy zbaví nepříjemných migrenózních stavů.
  • Výborné jsou různé výkruty, ať už vsedě nebo vstoje. Postavte se do stoje rozkročného, ​​na šířku ramen. Chodidla nevytáčejte směřují vpřed. Rozpažte ve výši ramen, ruce ohněte v loktech. S nádechem vytočte trup doleva. S výdechem pohyb opakujte doprava. Spodní část těla zůstává při pohybu pevné.
  • Vhodná je i pozice pes nebo střecha. Začněte vkleče na kolenou, opřete se o dlaně. Pak přes špičky zvedejte zadek nahoru. V závěrečné fázi máte natažené nohy i ruce, hrudník táhněte ke stehnům. Hlavu spusťte volně dolů.
  • Zkušenější mohou vyzkoušet náročnější pozici. Sedněte si a natáhněte nohy. Dlaněmi se opřete o podložku těsně u těla na úrovni kyčlí. Hřbet natáhněte, hlavu držte v prodloužení trupu. S nádechem se snažte tlakem rukou zvednout ze země. Stačí centimetr.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak se připravit na lyžařskou sezónu? Dejte si seřídit vázání a cvičte!

Rádi lyžujete a s ubývajícím sluníčkem v přírodě se těšíte, až budete opět brázdit svahy na lyžích...
více...

Cvičení zvyšuje ohebnost těla, ale také zlepšuje mozkovou činnost!

Máte stále mnoho výmluv, proč nemůžete pravidelně cvičit? Zkuste se zamyslet nad tím, proč vám již tolik...
více...

Lehká a nenáročná cvičení, která pomohou oteklým nohám

Dlouhé stání nebo sezení nesvědčí dolním končetinám. Výsledkem jsou potom nevzhledné křečové žíly...
více...

Šest účinných druhů cvičení, která pomáhají snížit hladinu cholesterolu

Máte vysokou hladinu "špatného" cholesterolu? Většinou změna jídelníčku nestačí a už vám doktor hrozí...
více...

Krásná postava bez cvičení a změny jídelníčku?

Formování postavy je dlouhodobý proces a žádná dieta vám postavu nevyformuje. To je jasné, ale co tedy a jak...
více...

Jablečná dieta a detoxikační kúra zároveň, která trvá pouze tři dny

Potřebujete rychle zhubnout do šatů nebo jen nastartovat éru zdravějšího stravování? Zkuste pro začátek...
více...

Medvědí česnek - aromatická bylinka pro zdraví, energii a paměť

Medvědí česnek je jedna z prvních jarních bylinek, které si můžeme volně v přírodě natrhat. Vyskytuje se...
více...

Bílý čaj je ideální prostředek pro detoxikaci a hubnutí, ale zkuste i jiné čaje

Na pitný režim si často vzpomeneme až s příchodem teplých dní. Ale i v zimě je důležitý. A to nejen pro...
více...

Hormonální jóga - cviky pro zdravé fungování těla

Hormonální jóga je zvláštní sestava cviků, které pomáhají s vyrovnáváním hladiny hormonů v těle. Je vhodná...
více...

Podzimní očista těla bez hladovění a zdraví škodlivých experimentů

Detoxikovat nebo také srozumitelněji zbavovat tělo jedů, můžeme prakticky kdykoliv. Ale nejčastěji se to ho hodí...
více...