V zimě zbytečně rychle stárne pleť, proto je třeba ji chránit!

Datum článku: 18. 12. 2019

V zimě nám s nepřízní počasí pomáhá teplé oblečení, ale jsou místa, která musíme chránit jinak. Na mysli máme obličej a ruce. Jemná pokožka těchto míst trpí a bez zvýšené péče se rychleji vysouší a stárne. Často dáváme do souvislosti sluneční paprsky a vrásky, ale v zimě na účinnou prevenci zapomínáme!

V zimě zbytečně rychle stárne pleť, proto je třeba ji chránit!

Zvýšená péče o pleť, vystavenou chladu

V souvislosti s péčí o pleť se nejčastěji hovoří o létu. Ale ani zimní počasí však není pro pleť ideální. Mnohé ženy se již naučily příkladně pečovat o pleť během léta a krém s obsahem SPF v jejich výbavě nikdy nechybí. Ale co zima? Tehdy pleť bez patřičné ochrany také trpí, vysušuje se a zbytečně brzy stárne.

Hydratace i v zimě

Zejména v zimě pleť potřebuje extra dávku hydratace. Vítr a mráz ji vysušují, zejména ženy s citlivou pokožkou by hydrataci v zimních měsících neměly podcenit. Skvělými pomocníky jsou přírodní oleje, které byste měli pravidelně nanášet po kvalitním peelingu, který pleť zbaví odumřelých buněk a zabrání předčasnému stárnutí pokožky.

Příroda velí k delšímu spánku

To, že se v zimě dříve stmívá, byste měli zařadit i do svého denního režimu. Dopřejte si plnohodnotný spánek, který v zimě potřebujete nejen vy, ale také vaše tělo a pleť. Mnohé modelky se dokonce přiznaly, že během tmavých zimních měsíců si dopřejí až 10 hodin spánku. Samozřejmě, ne každý máme takové možnosti, ale minimálně osm hodin byste ale měli spánku věnovat.

Vitaminy

Vaše strava během zimy by měla být bohatší na vitaminy než kdykoliv předtím. Dopřejte si potraviny bohaté na minerály a vyhněte se těžkým a mastným potravinám. Vaše pleť se vám poděkuje i za zvýšený příjmem vitamínů C a D a zapomínat není třeba ani na vitamin A, který je skvělý i v boji s vráskami. Vitamíny se dopujte nejen zvenčí, kdy bývají součástí výživných masek, sér a pleťových krémů, ale i zevnitř a to nejlépe konzumací pestré stravy.

Péče o ruce

V zimě nezapomínejte na péči o ruce. Také na ty negativně působí zvýšený chlad a vítr. Ideální je, chránit je nošením rukavic. A dopřát jim můžete jemnou masáž výživným krémem nebo třeba teplý parafínový zábal.