Problémy s pletí mohou upozorňovat i na cukrovku

Datum článku: 14. 1. 2014

Trápí vás vyrážky a různé nedostatky pleti? Ať se o ni staráte jakkoli, stále bojujete s pupínky jako v pubertě. Pokud se za tímto problémem ukrývá nějaké onemocnění, nebo nezdravý životní styl, v první řadě bude třeba změnit svůj způsob života, popřípadě najít příčinu problémů.

Problémy s pletí mohou upozorňovat i na cukrovku

Diabetes může způsobit řadu kožních chorob,

a může ovlivnit všechny části těla. V mnoha případech, kožní vyrážky, je jedním z příznaků základního onemocnění diabetes. Diabetik je náchylnější na různé infekce, protože se mu špatně hojí rány. Tyto infekce způsobují svědivou vyrážku a puchýře. Nejčastěji jsou postiženy nohy, protože se potí a vlhké záhyby kůže pod prsty, mezi prsty a kolem nehtů se nesuší. Třením se vytváří teplo a vlhko a následně přicházejí komplikace -svědivé puchýře. Tyto puchýřky se vyskytují na zadní straně rukou, prstů a předloktí. Svědivá vyrážka, je obvykle asymptomatická. Je zapálená, obyčejně nebolí a důležité je udržovat správnou hladinu krevního cukru.

V případě alkoholu imunitní systém u některých lidí nemusí tolerovat určité komponenty v alkoholu

Tato nesnášenlivost přítomných složek v alkoholu vede ke vzniku kožních problémů. Alkohol, může mít mnoho nežádoucích účinků, jako je bolest hlavy, kožní vyrážky, ucpaný nos a zvracení. Záleží na citlivosti dotyčné osoby. Problém je způsoben tím, že tělo není schopno strávit některé složky přítomné v alkoholu. Dá se to ukázat na intoleranci některých potravin, například mnoho lidí nemůže mléko a mléčné výrobky, protože mají problémy s laktózou. Pokud tělo zjistí, že některé látky nedokáže zpracovat, vyvine obrannou reakci v podobě vyrážky. Nejlepší způsob, jak zabránit takové alergii je zdržet se konzumace alkoholu. Nealkoholické nápoje jako je káva a čaj jsou lepší, než pití alkoholu. Alkohol může vést ke vzniku kožních vyrážek a způsobit další nežádoucí účinky, jako potíže s dýcháním a zvracení.

Stejně i kouření může způsobovat problémy s pletí

Pokud se ještě zkombinuje s alkoholem - má nepříznivý vliv na stav naší pokožky a ostatních orgánů. Kouř z cigaret se usazuje na tváři a kůži, následně ji poškozuje a vysušuje, tak jistě mění strukturu a barvu pleti. Kromě kouře je škodlivý i popel z cigaret.

Kožní problémy způsobují velmi často některé druhy kvasinek

Běžné jsou zapařené nohy a vaginální kvasinkové infekce. Kvasinky se mohou usadit i v našem krku a způsobovat časté záněty a bolesti v ústní dutině, problémy se zuby .. Dále jsou to afty a infekční vyrážky na krku. Jsou způsobeny houbami kandida a projevují se bílými skvrnami v ústech. Kandidóza - opruzenina je běžná u malých dětí, které ještě nechodí na nočník, způsobuje ji i nadměrné pocení a moč, vysoký příjem antibiotik a nedostatek pohybu.

Někdy stačí, když upravíme stravování, vyloučíme z jídelníčku potraviny, které nám nedělají dobře

Ne vždy musí jít o onemocnění nebo zdravotní problém. Náš životní styl může za mnoho problémů, a pokud ho upravíme, zbavíme se i různých nežádoucích obranných reakcí našeho organismu. Pokud již naše tělo neví, jak by nám řeklo, že něco děláme špatně, upřednostní volání o pomoc v různých podobách a formách - například i kožními problémy.