Pleťový krém neúčinkuje jak by měl? Včas ho vyměňte!

Datum článku: 27. 5. 2019

Vybrat ideální a účinný krém na obličej, to není nic snadného. Proto když ho najdeme, většinou ho používáme i několik let. Ale stává se, že nám pleť dává najevo, že ji po čase ten samý krém přestane vyhovovat. Ignorujete tyto signály? Tak to neděláte vůbec dobře! Vaše pleť vás žádá o změnu. A nemusí to být způsobeno tím, že krém přestal být kvalitní. Prostě požadavky vaší pleti se časem mění a to je úplně normální.

Pleťový krém neúčinkuje jak by měl? Včas ho vyměňte!

1. Méně je někdy více

Kvůli obavám ze stárnutí jsou mnohé ženy ochotné natřít si na obličej cokoli. Sérum, vrstvy krémů, hydratačních, vyživujících ... Pokud se vám však najednou začnou objevovat zanícené vyrážky přibrzděte. Jde vzpouru pokožky, kterou nabytečnou výživou jednoduše dusíte. Pleť pravděpodobně potřebuje lehčí krém, aby mohl správně fungovat její přirozený ochranný plášť.

2. Nevhodné odličovací přípravky

K signálem, že něco není v pořádku, patří i pocit napnuté pleti. Objevit se může například po večerním čištění pleti, která vám dává najevo, že je přípravek příliš silný. Někdy se vám to může stát po přípravcích s vyšším obsahem alkoholu, ale i v případě, že mytí obličeje použijete nevhodné odličovací prostředky. Objevuje se pocit napětí po nakrémování? Pak jste si zvolili nevhodný krém pro váš typ pleti. Pocit napnutí až pálení naznačuje, že přípravek neodpovídá pH vaší pokožky.

3. Suchá místa

Začala se vám objevovat na pleti suchá místa? Na jaře to není nic výjimečného. Přizpůsobte kosmetickou péči ročnímu období. Zatímco na začátku jara jsou vhodnější hutnější, výživnější a hydratační krémy, s přibývajícími teplotami výživu odlehčete. Nezapomínejte na ochranné filtry, protože ultrafialové záření se výrazně podepisuje pod předčasné stárnutí pleti. Ani s lehkou texturou to příliš nepřehánějte. Pokud je po hodině od aplikace pleť suchá, textura přípravku obsahuje příliš vody a ta se rychle vypařuje. V tomto případě vsaďte na krémy s obsahem glycerolu nebo kyseliny hyaluronové, které udržují vlhkost.

4. Alergické reakce

Pokud vás pleť začne nepříjemně štípat, zčervená, případně zaznamenáte jinou změnu barevného tónu, ihned krém z obličeje odstraňte. Může jít o počátek alergické reakce. Majitelky citlivé pleti se sklonem k alergii by si měly nové přípravky otestovat v loketní jamce, na hřbetu ruky nebo na klíční kosti.

5. Nemožné hned, zázraky do tří dnů

Koupili jste si nový krém a zdá se vám, že neúčinkuje? Buďte trpělivé. Zejména přípravky proti stárnutí potřebují na rozvinutí ideálního účinku čas. Výsledky uvidíte v průměru po čtyřech týdnech. Mnozí se shodují na tom, že krém by vám měl od začátku i vonět. Pokud se vám zdá jeho aroma nepříjemné, nikdy ho nebudete považovat za ideální.