Plazmatický výboj vyřeší problém spadlých víček, akné, jizviček a strií

Datum článku: 4. 4. 2019

Spadlá víčka, drobné jizvičky po akné nebo třeba odstranění vrásek okolo rtů a očí? To vše zvládne IQ plazma. Téměř nebolestivé, časově nenáročné, neinvazivní lifingové ošetření, které provádí laserová a estetická centra ve větších městech. 

Plazmatický výboj vyřeší problém spadlých víček, akné, jizviček a strií

Plazmatický výboj

Plazmatický výboj se skrývá v malém přístroji, který se vejde do dlaně ruky. Na koncovce se vytvoří teplo. Když se přiblíží asi na milimetr od kůže, vytvoří plazmatický výboj, který jemně rozruší pokožku. Výhodou oproti laseru nebo radiofrekvenční koagulaci je, že koncovka působí jen v místě dotyku. Teplo se nešíří do okolí, takže se šetří okolní tkáně. Díky hojení místě po výboji se pokožka stáhne, zpevní a zahustí. Výsledkem je omlazení a vypnutí pleti. Nejčastěji se plazma využívá k vypnutí horních a dolních víček. Je to ideální alternativa pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou absolvovat chirurgický zákrok, případně mají z něho strach.

Nenápadné tečky

Při vylepšování víček se nemusíte obávat ani velké bolesti. Aby bylo ošetření skutečně komfortní, na víčko a do okolí oka aplikuje odbornice lokální anestetikum. Nechá ho působit přibližně 5 minut. I bez toho by však daly drobné výboje vydržet. Pak už postupuje po víčku výboj po výboji. Pocítíte jen mírně štípáním. Na pokožce vidíte drobné tečky. Po ošetření se na víčko aplikuje mastička, která urychlí hojení stroupků. Pokožku si ní natíráte i po odchodu domů. Vzhledem k zarudnutí a výskytu drobných krust je lepší, pokud si ošetření naplánujete před víkendem. Po pár dnech si můžete víčka klidně namalovat. Hojení se však ukončí přibližně po týdnu.

Na věku nezáleží

Aby byl efekt ošetření co nejlepší, je třeba opakovat průměrně 2 až 3 procedury v měsíčních intervalech. Mladším ročníkům postačí i jedno sezení. Nelze určit přesný věk, pro který je ošetření vhodné. Platí jednoduché pravidlo. Pokud vidíte, že na víčku je nadbytečná kůže, můžete si ji dát vypnout. Je to velmi individuální. U někoho se objeví převis už kolem 40 let, u jiného v 60 letech. Hojení je fyziologické a kůže se stáhne tolik, kolik potřebuje. K výhodám patří i to, že víčko se při této proceduře nemůže překorigovat. Nehrozí jizvy ani nedovírání víčka. Efekt vydrží, dokud se opět neohlásí přirozené stárnutí, to nedokáže zastavit ani plazma. Nelze přesně stanovit, zda pokožka v oblasti víček ztratí pružnost za tři, čtyři roky. Bez problémů se však může ošetření jednou za čas zopakovat.

Příjemné omlazení

S přístrojem lze pracovat i na jednotlivých vráskách. Mnoha ženám, ale i mužům, například překážejí viditelné rýhy na čele nad kořenem nosu. V tomto případě se pokožka poškodí plazmovým výbojem po obou stranách vrásky. Kůže se zahojí a rýhy se vypnou. Plazma se často využívá i na celkové omlazení obličeje. Stačí jen vyměnit nástavec. Zbytek obličeje se ošetřuje malým diskem. V tomto případě není třeba použít ani anestetikum. Ošetření není bolestivé, spíše příjemné. Hlavicí se jemně projde v určitých směrech celá tvář. Výsledkem je vypnutí pleti. Ošetření může absolvovat kdokoliv a kdykoliv. Bez problémů i kolem třicítky. Nemůžete však počítat s takovou výraznou změnou jako v případě víček, kdy se použije jehla. 

Léčba akné

Přístroj lze využít i při aktivním akné. Rozrušují se jednotlivá zanícená místa. Pokud se obťukají jehlou, rychleji se zahojí. Zjemnit je možné i některé jizvy po akné. Ne však hloubkové, ty vyžadují kombinované ošetření, například zbroušení laserem. Viditelně se dají vylepšit například strie. Obecně platí, že plazmatický výboj zjemní všechny věci, které vyžadují stažení kůže. Zjemnit je možné i případné pigmentace. A své uplatnění najde i jako odstraňovač bradavic.

Cena ošetření

Cena za ošetření spadlých víček se pohybuje kolem 3 000 korun. Revitalizace okolí rtů a brady je o polovinu levnější.