Krém na opalování a hydrataci je nutné používat celoročně

Datum článku: 24. 5. 2016

Také stále dělíte péči o pleť podle teplot a nenapadne vás, že je nutné chránit pleť před sluncem i v zimě? Anebo řadíte hydratační péči pouze k létu? A navíc si myslíte, že o rty se kromě líčení nemusíte vůbec starat? Tak potom děláte chyby, které mohou mít pro vaši pleť někdy i hodně devastační účinky!

Krém na opalování a hydrataci je nutné používat celoročně

1. Sluneční ochrana

Ženy v naší republice si už zvvykly, že na horách používají krém s ochranným faktorem, ale při běžném fungování v zimě ve městě ho ignorují. Rozumné to docela není. I zima přináší množství slunečních dní a chránit pokožku bychom měli po celý rok. Odmění se nám totiž déletrvajícím mladistvým vzhledem. A v neposlední řadě i zdravější kondicí.

2. Ochrana rtů

Ať je léto nebo zima - rty dostávají pořádně zabrat. Mnoho žen se však během chladné části roku neobrací k přípravkům na ochranu rtů, myslí si, že postačí klasický lesk či hydratační rtěnka. Právě v zimě byste však měly myslet na to, že rty trpí - chladem, větrem, vlhkostí. A je potřeba je chránit. I před nalíčením je vhodné vždy použít jako základ ochrannou bázi.

3. Nedostatek hydratace

Kdysi vznikl mýtus, že není dobré používat hydratační krémy v chladném počasí - vycházel z logiky, že voda v pokožce "zmrzne" a pleť popraská! Ano, čtete správně. A je to hloupost. Jednotlivé přípravky jsou totiž vyráběny tak, aby nenarušovaly pleť v jednotlivých jejích úrovních. Dobré je však najít si na zimu hydratační přípravek, který je zároveň ochranný a vyživující.