Kosmetika proti vráskám ano, ale ne jako jediný bojovník

Jak čelit stárnutí pleti a vráskám, které se začnou na pleti objevovat? Samozřejmě, že nejlepší je prevence. Ale ta nespočívá jen v kvalitní obličejové kosmetice. Na stavu pleti se “podepisují” i prohřešky životosprávy a zevní vlivy.

zdraví, péče o pleť, vrásky, kosmetika, kouření

Nekuřte!

Kuřačky by se měly opravdu připravit na to, že je vrásky zaskočí v dřívějším věku než ženy, které nekouří. Pokud vám záleží na vaší pleti a vzhledu, je proto lepší vzdát se cigaret. Kouření vysušuje pleť, přispívá k horšímu prokrvení, čímž dochází i k rychlejší tvorbě vrásek.

Pozor na slunce

Ženy, které se často opalují a vystavují svou pokožku slunečním paprskům, bývají také častěji "postižené" tvorbou vrásek. Slunce, respektive nadměrné vystavování pokožky slunci, urychluje proces stárnutí pokožky. Myslete proto vždy na přiměřenou ochranu své pleti a v létě či na letní dovolené je kromě používání ochranných krémů dobré nosit klobouk.

Hydratace

Dostatek tekutin je důležitý pro zdraví našeho organismu a také pro zdraví a krásu pokožky. Bez dostatečného přísunu tekutin bude naše pokožka chátrat a rychleji se na ní začnou objevovat i první známky stárnutí. Hydratovat pokožku je třeba zevnitř i zvenčí. To znamená, pití dostatečného množství tekutin a také používání hydratačních krémů nebo jiných přípravků s hydratačním účinkem. Pozor na kávu a jinde skrytý kofein - ten organismus odvodňuje a tím dochází k dehydrataci. Kávu je lepší omezit, nebo zcela vynechat. Pěkné a mladistvé pokožce věru nepřispívá.

Spánek

Říká se, že nejlevnějším a nejlepším prostředkem pro krásu je spánek. Toto tvrzení je i vědecky podložené, takže nejde jen o nějaký mýtus. Nedostatek spánku má negativní efekt na pokožku, což se projevuje například i tmavými kruhy pod očima a vaše probdělé noci přispívají i k rychlejšímu stárnutí pokožky. Přestože maminka s malým miminkem či více dětmi má často spánkový deficit, je dobré najít si čas na odpočinek i během dne nebo večer ulehnout s dětmi dříve. Neprospěje to jen vaší pleti, ale budete odpočinutá a tím i ve větší pohodě. Nedostatek spánku je prostě nepřítelem pleti.

Poloha ve spánku

Nejen délka spánku je důležitá, pokud jde o vrásky, ale i to, v jaké poloze spíte. Z tohoto pohledu je nejlepší poloha na zádech. Existuje i speciální polštář, který díky svému tvaru pomáhá předcházet vzniku vrásek.

Zdravé stravování

A opět jsme u zdravém stravování. Pokud si chcete udržet mladistvý vzhled, do velké míry to závisí také na tom, co jíte. Pro zdravou pokožku jsou důležité vitaminy, zejména vitamin A, C či E (antioxidanty), které v ideálním případě získáváme ze stravy (ne z vitaminových doplňků, neboť ty se hůře vstřebávají). Snažte se proto jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, případně si dopřejte čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Kromě ovoce a zeleniny jsou dobrou volbou ryby (zejména losos), oříšky a semínka a podle některých studií je dobrou volbou pro zdravou a mladistvou pokožku i sója.

Správná kosmetika a péče

Proti vráskám možné zabojovat i správnou kosmetikou. Ve složení "protivráskových" krémů a sér byste měla hledat složky jako peptidy, retinol a hydroxykyseliny. Kromě toho jsou zde i přírodní prostředky. Pokud vás láká spíše tato forma boje s vráskami, můžete vyzkoušet účinky přírodních olejů. Na udržení mladistvé pokožky je osvědčený šípkový olej, zmínit vrásky lze i ricinovým olejem. Oba oleje jsou známé svými blahodárnými vlivy na pokožku, kterou vyhlazují a podporují také hojení různých jizev. Vyhněte se zlozvykům, které by mohly podporovat tvorbu vrásek. Patří sem například mračení se, "mžourání" či nešetrné odličování očí (pokožka kolem očí je velmi citlivá a náchylná na tvorbu vrásek).

Smějte se a buďte šťastná!

Smích a pozitivní přístup k životu jsou dalšími klíči k dlouhodobé mládí. I studie prokázaly, že lidé, kteří se často smějí a mají optimistický pohled na život, vypadají mladistvěji, než jejich negativně naladění vrstevníci.

comments powered by Disqus


Podobné články


Chybí vám doma tma? Zařiďte si ji, jinak se budete ráno probouzet unavení!

Jsou lidé, kteří ji nesnáší a lidé, kteří si bez ní neodpočinou. V létě často chybí a v zimě jí je až...
více...

Pleťový krém neúčinkuje jak by měl? Včas ho vyměňte!

Vybrat ideální a účinný krém na obličej, to není nic snadného. Proto když ho najdeme, většinou ho používáme...
více...

Brokolicový olej pomáhá proti stárnutí kůže, třepení vlasů a snižuje výskyt akné

Panenské oleje umí úžasně pečovat o pleť, nejsou plné konzervantů a dalších alergizujících příměsí....
více...

Sedm účinných masek na pleť, ve kterých hraje hlavní roli aloe vera

Aloe vera je zelená rostlina s dužnatými listy, kterou mnoho z nás doma pěstuje. Občas ji využijeme na menší...
více...

Proč jsme unavení a prospat víkend nám nepomáhá?

Únava nemusí znamenat to, že se na nás žene nějaká nemoc. I když funguje to i tak, že neustálým přecházením...
více...

Matrace z koňských žíní zajistí klidný spánek v suchu a bez dráždivých alergenů

Doba, kdy jsme nahrazovali přírodní materiály syntetickými a trendy bylo vše plastové a umělé je již za námi....
více...

Pupečník asijský - bylinka na dobrou náladu, zdravé cévy a klidný spánek

Jste neustále ve stresu, unavení a v noci nemůžete usnout? Zkuste pupečník asijský, zvaný gotu kola! Této...
více...

Pomeranče - ovoce zdraví, plodnosti, vitality a krásné pleti

Pomeranče si často spojujeme s vitaminem C a s ochranou před nemocemi z nachlazení. Ale tyto úžasně vonící...
více...

Polštář z přírodního hedvábí - prevence vrásek, rozcuchaných vlasů a suché pleti

Syntetika je všude kam se podíváme, ale na druhou stranu tolik obdivovaná bavlna také není na ložní povlečení...
více...

Dárky do ložnice, které potěší a navodí příjemný spánek

Láska se sice nemusí dokazovat kupovanými dárky, ale na druhou stranu, která žena by neměla z malého dárku...
více...