Desatero používání kosmetiky, které pomůže zabránit alergickým reakcím

Datum článku: 5. 4. 2016

Alergické reakce mohou nastat na cokoliv. Pokud již máte nějakou zkušenost, víte, že jsou velmi nepříjemné. Vzniknou náhle, ale následky se odstraňují delší dobu. V našem článku se zaměříme na alergeny v kosmetických přípravcích. Hlavně dekorativní kosmetika je jich často plná. Proto důkladně vybírejte a snažte se nakoupit přípravky, které obsahují co nejméně konzervantů a substancí, které tyto reakce mohou spustit. Které to jsou, vám podrobněji popíšeme.

Desatero používání kosmetiky, které pomůže zabránit alergickým reakcím

Vybírejte si výrobky ve formě prášku,

kdykoli je to možné. Mají více výhod. Vaše pleť nejen zbaví lesku, ale obsahují také méně konzervačních látek. Kosmetické výrobky v práškové formě se skládají z menšího počtu složek, které mohou způsobovat podráždění, proto by je lidé s citlivou pletí měli používat co nejčastěji.

Vyhněte se výrobkům, odolným proti vodě

Zhlediska užitečnosti je tato vlastnost skvělá. Když nás zastihne déšť, řasenka se nám nerozmaže po celé tváři. Na druhé straně, na odstranění voděodolných líčidel musíme použít speciální přípravky s obsahem rozpouštědla, které však odstraňují i ​​maz, který produkují mazové žlázy naší pokožky. Kožní maz hraje velmi důležitou roli při ochraně kůže, bez něj jsme více vystaveni vnějším dráždivým činitelům.

Vyhoďte staré kosmetické výrobky

Ověřte si čas trvanlivosti na jejich obalu a po uplynutí doby použitelnosti je rozhodně nepoužívejte. Kosmetika se může zkazit stejně jako potraviny. Zvláště opatrní musíte být u přípravků, které se používají na oční partie. Trvanlivost make-upu a rtěnky je obvykle jeden rok, řasenku můžete po prvním otevření používat nanejvýš několik měsíců, tvářenka a pudr vydrží i dva roky.

Používejte černou řasenku a tužku na oči

Dermatologové a uživatelé kosmetických výrobků si všimli, že ze všech barev, které se používají na řasenky a oční tužky, právě černá se vyrábí s nejmenším použitím alergických barviv.

Používejte make-up, který má stejné barevné odstíny jako barvy země

Barva kávy, béžová a bílá způsobují v případě citlivé pleti menší podráždění očních víček. Někteří dermatologové se domnívají, že je to díky tomu, že na získání těchto barev není nutná tak vysoká koncentrace pigmentů, jako napříkald na přípravu tmavomodrých odstínů.

Na kontury očí používejte namísto tekutých linek raději tužku

Tužky jsou voskové produkty, a proto obsahují málo konzervačních látek a barviv. Je méně pravděpodobné, že způsobí alergické problémy než tekuté produkty, které jsou vyrobeny z latexu. Klasické tužky na oči nebývají odolné proti vodě a proto se snadněji odstraňují.

Kontrolujte míru ochrany proti slunci

Dermatologové doporučují denní používání kosmetických přípravků, které mají vysoký faktor ochrany proti slunečnímu záření. Pokud máte citlivou pokožku, zkontrolujte, zda vaše kosmetika obsahuje potřebné složky, jako je oxid zinečnatý a oxid titaničitý.

Používejte výrobky, které obsahují co nejméně složek,

nejlépe méně než deset. Čím méně složek výrobek obsahuje, tím je pravděpodobnější, že u vás nevyvolá alergickou reakci.

Lak na nehty používejte velmi opatrně

Mnoho žen je alergických na složky, které jsou zamíchány v lacích na nehty. Pokud jste jednou z nich, dávejte dobrý pozor, abyste si nedala nalakované prsty na obličej nebo do blízkosti očí, dokud lak na nehtech celkem nezaschne.

Používejte make-up na bázi silikonu

Pokud dáváte přednost použití make-upu před pudrem, vyberte si make-up na bázi silikonu. Ten téměř nikdy nezpůsobuje akné ani nedráždí pokožku.