Vlastní definice krásy - základ duševního zdraví

Vadí vám vaše postava? Naučte se s ní žít! Přestože to vypadá snadně, většina žen si zbytečně přidělává starosti s tím, že se jim léty a porody mění postava. Děsí je pohled do zrcadla, na své nedostatky neustále upozorňují a často se bojí i to, aby nepřišly vinou postavy o svého partnera. Ale pokud by ztráta byla opravdu jen vinou postavy, věřte, milé ženy, že není třeba takové “ztráty” litovat. Potom ten partner vážně za nic nestál!

ženy, péče o zdraví, postava, hubnutí, zdraví, duševní zdraví

Zhoršujeme si to samy

Nejedna žena nemá vlastní tělo v lásce, panikaří při pomyšlení na obnažení a zahaluje se do volného neforemného oblečení. Toto však nevede nikam, jen ke zhoršení situace a k nesouladu s vlastním tělem. Navíc, jelikož nejsou se svým tělem ztotožněné, velmi to komplikuje i sexuální život, schopnost uvolnit se, vzrušit, prožívat milování naplno.

Přibrání během vztahu

Snad nejhorší, co se může stát je výraznější přibrání na váze během vztahu, speciálně v době, kdy právě nejste s partnerem. Odejdete k rodičům nebo na dovolenou s kamarádkou a vrátíte se s pár kily navíc. Začnete mít obavy jak na vás zareaguje váš partner. Budete se bát svléknout, bránit dotykům a vše může vážně ohrozit váš vztah. A když už k tomu dojde, tak raději po tmě a nejlépe, pokud má partner, případně oba vypito.

Jak z toho ven?

Pokud máte děsivé pocity z vlastního těla - ať už je k tomu důvod nebo ne, snažte se udělat vše proto, abyste posílila své sebevědomí a cítila se ve vlastním těle dobře. Zde je několik tipů, které vám pomohou cítit se dobře i nahá:
1. Dovolte mu ať se vás dotýká
Mnohé ženy, které nejsou spokojeny se svým tělem se při dotecích partnera od něj odtahují. Pokud jste ve vztahu a máte pocit, že vaše tělo není to, na co byste měli být pyšná, nechte partnera ať se vás dotýká. Ať hladí vaše bříško, stehna, hýždě - všechny partie, i ty, které se vám hnusí. Pokud nemáte partnera, jděte ven, dopřejte si masáž. Důležité je, abyste viděla, že jiná osoba hýčká vaše tělo, zbožňuje ho, nevnímá ho negativně. Pak vypustíte všechny bláznivé myšlenky, které si o svém těle myslíte. Někdy pomáhá i jiná finta: Představte si své tělo tisíckrát větší než je ve skutečnosti. Dotýkejte se ho a uvidíte, že má své hranice, a ty jsou pevné.
2. Nesrovnávejte se
Když se neustále porovnáváte s ostatními, sabotuje vlastní tělo a škodíte samy sobě. Postavíte se před zrcadlo a jaká je vaše reakce? Zanaříkáte, že nevypadáte tak dobře jako ta osoba z reklamy, ta kamarádka, kolegyně, slavná žena ...? Každý z nás je jedinečný a když budeme vlastní tělo srovnávat s tělem někoho jiného, ​​je to nespravedlivé srovnávání. Takové srovnávání v nás stupňuje strach a obavy - máme strach z toho, co si o nás pomyslí druzí lidé, co řekne náš partner, zda si vůbec nějakého najdeme, strach z toho, zda vyhovíme představám těch druhých. Jste jedinečná - a to i se všemi svými chybami a nedostatky.
3. Věřte své vlastní definici krásy
Jste krásná proto, že se vejdete do starých riflí a nosíte velikost S? Nebo jste krásná proto, že máte silný charakter, toužíte změnit svět a udělat něco velkého, pomůžete kamarádům vždy, když to potřebují, jste pilná a chcete hodně dokázat?

Vlastní definice krásy

Pokud se cítíte dobře nahá a nedělá vám to žádné problémy, znamená to, že jste našla vlastní definici krásy. I to je o vnitřní důvěře, postoji, o přesvědčeni, že nejste o nic horší než jiné, dokonce ani jako ta modelka z obálky časopisu. Pokud si myslíte, že vaše tělo se nevyrovná tělu jiných žen, dovolte prosvítat jiným krásným vlastnostem, které určitě máte. Není důležité, jestli máte pevný zadek, břicho, tvarované nohy. Důležité je jak jste spojena s vlastním zdrojem sebelásky, jakou máte sebeúctu. Samozřejmě, s tím jde ruku v ruce i sebeovládání, které se dá aplikovat i na to, že nejíme bezhlavě, co vám přijde pod ruku, ale vedete zdravý životní styl, dbáme o své zdraví. Takže, pokud se postavíte před zrcadlo a začnou vás otravovat negativní myšlenky, v tom okamžiku se stopněte a začněte znovu. Začněte tentokrát tím, co je na vás reálně krásné a co na sobě máte ráda, ne tím, co na sobě nenávidíte.

comments powered by Disqus


Podobné články


Zdravá zimní procházka vyžaduje "zdravé" oblečení a ochranu pleti před mrazem

Zimní procházky městem nebo přírodou nám dokáží připravit krásný zážitek. Ale co si na ně obléci, abychom...
více...

Potřebuje nenásilnou formou zhubnout pár kilogramů? Zkuste volumetrickou dietu!

A je to zase tady. Podzim a s ním přichází i větší chuť k jídlu, kterou si odůvodňujeme tím, že kabát...
více...

Proč je zdravé nosit malá miminka v šátku?

Miminko nesené v šátku? Pro některé matky příjemná samozřejnost, pro jiné ohrožování zdraví miminka. A co...
více...

Dieta není cesta ke štíhlé postavě, ale zdravá strava ano

Krásná a štíhlá postava, to není postava bez tuku, přestože si to mnohé ženy myslí. Tuk tělo pro své...
více...

Boty na konec léta, které neztratí na své atraktivitě ani na jaře příštího roku

Sezóna letních sandálků pomalu končí a nastává dilema, jaké boty si pořídit na krásné babí léto. Určitě...
více...

Jak odstranit pigmentové skvrny a chránit se před vznikem nových?

Pigmentové skvrny, to je záležitost věku, neopatrného opalování, nesprávného používání parfému a je zde také...
více...

Jak si zajistit pohodlí ve vysokých botách na podpatku?

Už jste si někdy koupila o číslo větší boty jen proto, protože se vám líbily a neměly je v menším čísle?...
více...

Pleťový krém neúčinkuje jak by měl? Včas ho vyměňte!

Vybrat ideální a účinný krém na obličej, to není nic snadného. Proto když ho najdeme, většinou ho používáme...
více...

Vrásky zmizí, když ...

Vrásky patří k životu, stejně jako to, že nám přibývají roky. Určitě bychom neustále nechtěli mít tvář...
více...

Svěží a krásná pleť, to je výsledek životního stylu bez stresu

Svěží a odpočatý vzhled pleti, to nejsou jen drahé a kvalitní kosmetické přípravky. Pokud se neustále...
více...