kteří během tří měsíců sledovali 26 dospívajících dívek hrajících vzpomínanou hru. Podle studie, která se nedávno objevila, se dívkám posílily části mozku odpovědné za kritické myšlení, argumentaci, jazykový projev a zpracování informací. Pozitivní vliv měla hra na oblasti koordinace pohybů a smyslových zážitků. Vědci si vybrali 26 děvčat ve věku 12 až 15 let, které neměly problém s ovládáním počítače, ale zároveň žádná z nich nebyla vášnivá hráčka PC her. Týdně měly u Tetrisu strávit jeden a půl hodiny, čili denně jen několik minut. Výzkum trval tři měsíce. Tento krátký čas stačil na rozvoj jejich schopností, který potvrdila vyšetření mozku.
bádáním, zda hraní Tetrisu může vést ke zlepšení i v dalších oblastech mozku-jako je paměť a prostorové uvažování. Vědce zajímá i to, zda když člověk přestane hrát tuto hru, vrátí se jeho mozek do původního stavu.
při které je úkolem hráče ukládat barevné různorodé tvary tak, aby co nejhustěji zaplnil hrací plochu. Jednotlivé tvary může otáčet a posouvat do stran. Když kompletně zaplní celý řádek, ten zmizí a hráči se připočítávají body. Náročnost spočívá v tom, že rychlost padajících tvarů se postupně zvyšuje. Když se tvary dotknou stropu hrací plochy, hra končí.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Naše návody používá cookies. Více informací zde.