Sny umožnují žít život, který má smysl

Datum článku: 23. 1. 2019

Mít sny i ve zralém věku? A proč ne! Snění nemusí být podmíněné věkem, i když v mladším věku máme poněkud více času na jejich naplnění. Pojďme se společně podívat na to, jak jsou sny pro životní pohodu důležité.

Sny umožnují žít život, který má smysl

Co to vlastně znamená mít sny?

Co to vlastně znamená snít? Proč je to pro dospělé tak složité, a naopak pro děti je to denní rutinou. Když jsem byli malí, měli jsem tolik dětských snů. Ale kam se poděly? Spousta lidí svůj sen nemá, nebo se za něj stydí. V horším případě ho od něj ostatní odrazují. A proto raději mlčí, jdou s davem a svůj životní příběh nechají psát ostatní a jejich sen zhasne jako svíčka. 

Každý by měl mít svůj sen

Pokud nechcete, aby někdo napsal život za vás a nechcete se svým životem jen tak pro potácet a na konci zjistit že jste nic nezažili a ani nic nedokázali. Začněte jsem opravdu žít a pracovat na svém snu. Nikdy není pozdě! Cestujte a poznávejte sebe i okolní svět. Každý den pracujte sami na sobě, ať jste každý den byla lepší, než jste byli včera.

Najděte si svůj koníček

Najděte si svůj koníček, který vás bude bavit a naplňovat. Zkuste třeba běhat. A proč? Protože pokaždé když vyběhnete, vidíte celou svou cestu před sebou. Všechno, čeho můžete v životě dosáhnout nebo zažít a v tu chvíli se vaše sny stanou o kousek reálnější. Každý z nás má občas pocit, že to, o co se snažíme, nemá cenu nebo že je v naší cestě spousta překážek. Každý má občas nutkání to vzdát a vykašlat se na to. Ale život je o překonávání těžkých překážek, protože za každým kopcem je slunce. A každý těžký krok může přinést tolik možností a neobjevených cest.

Sněte a žijte

Sněte a hlavně žijte tak, jako by každý den byl ten poslední! Aby vám život neprotekl mezi prsty jako písek. Život má smysl jen tehdy, když mu smysl dáme my sami!