Pár minut, které vám mohou změnit život

Jdete do lékárny, koupíte si vitaminy a máte dobrý pocit z toho, že jste něco udělali pro své zdraví? Ano, je to lepší, než kdybyste peníze propili nebo prokouřili, ale my vám poradíme, jak si zlepšit zdraví zadarmo (nebo hodně levně) a hlavně rychle. Nevěříte? Ano, opravdu stačí pár minut a můžete být v pohodě.

zdraví, hygiena, objetí, láska, duševní zdraví

1. Objetí

Je jedno, jestli ho někomu jen tak spontánně darujete, nebo vás přijde někdo obejmout. Tento lehký úkon výrazně snižuje hladinu stresu a pomáhá organismu vyrovnávat se s nepřiměřeným tlakem. Navíc pozvedá i vaši náladu a zlepšuje vaši psychickou stránku.

2. Zubní nit

Když už opravdu jinak nestíháte, použijte ji alespoň každý druhý večer. Tolik pro své zdraví můžete obětovat. Pomáhá vám totiž zbavit se všech zbytků potravin, i kde se zubní kartáček nedostane. Díky tomu zlepšujete kondici dásní, snižujete riziko vzniku zubních kazů a také některých infekčních onemocnění.

3. Mytí rukou

Pro někoho to není samozřejmostí ani po použití toalety. Uvědomte si, kolik bacilů však s sebou v tom momentě přenášíte a můžete uškodit nejen vám, ale i vašemu okolí. Také byste si měli zvyknout důkladně umýt ruce před každým jídlem. Nevkládejte je pouze na pár vteřin pod vodu, ale důkladně opláchněte celou jejich plochu.

4. Stiskněte váš pozitivní bod

Ten pomáhá lépe se koncentrovat, uklidnit se i v náročných situacích a zastavit i mírnou bolest v těle. Najdete ho velmi jednoduše. Nachází se v rovině nad oční panenkou, uprostřed mezi obočím a vlasy.

5. Dejte si pivo

Postačí půllitr týdně a s vaším tělem to udělá zázraky. Zlepšuje trávení, vyprazdňování, čistí ledviny a podle nejnovějších výzkumů působí i jako prevence před Alzheimerem a Parkinsonem. Nezapomeňte však, že jako lék působí jen v tomto malém množství.

6. Postavte se

Zlatá rada zejména pokud máte sedavé zaměstnání. Jednou za hodinu si najděte čas na to, že se na minutku postavíte a trošku si pochodíte po místnosti. Taková pauza vašemu pracovnímu nasazení neublíží a uvolníte tím nejen páteř, ale i vnitřní orgány, které si mačkáte v nepřirozené poloze, když sedíte pokrčeni.

7. Změňte polohu při sezení

I bez toho, abyste se nějak krčili můžete změnit polohu na židli a uvolnit tak páteř. Střídejte pozice, když budete mít nohy u sebe, rozkročené a pevně přitisknuté k zemi a vyrovnané přímo před sebe.

8. Uvolněte chodidla

Zlepšuje to průtok krve v nich, nebudete je cítit strnulá a uvolníte tak i jejich bolest a otok. Sedněte si, natáhněte je rovně před sebe a točte jen samotnými chodidly do jedné a druhé strany. Také můžete mít u sebe míček, po kterém budete procházet chodidly a promasírujete si je tak.

9. Snižte teplotu v místnosti

Kvůli vysokým teplotám se totiž cítíte zbytečně malátní. Při optimální teplotě podáváte lepší výkon a navíc i napomůžete spalování tukových polštářků.

10. Sklenice vody každou hodinu

Zkuste se na to zaměřit alespoň na začátku, pak to už půjde automaticky. Nepijte nárazově, pijte průběžně během dne a pomozte tak zbavit se tělu postupně toxinů a také zlepšete funkci ledvin. Nebudete se zároveň cítit ani tak unavení. Zaměřte se proto na to, abyste každou hodinu vypili jednu sklenici vody, večer už můžete tuto intenzitu omezit.

11. Dechová cvičení

To pomáhá s únavou, stresem, ale zvláště pokud se ho naučíte správně praktikovat, pomůžete tak uvolnit i bolest páteře. Položte si ruku na břicho a každým nádechem se ji snažte o něco více zvednout. V těle nastane rovnováha a nervozita rychle zmizí.

12. Google

Jedna minuta není opravdu tak mnoho, aby i váš nadřízený nepřežil to, že chvilku vypnete mozek a snažíte se tak restartovat. Zajděte proto na některý z vyhedávačů, zadejte si tam to slovíčko, které vám způsobuje radost a pozitivní myšlení a za pár vteřin zrelaxujte tak, že můžete dále nasadit původní pracovní tempo. Mohou to být fotky oblíbené země, pejsek, oblíbený malíř.

13. Dejte si ještě jednu kávu

Čistou bez mléka a cukru. Vychutnejte si jen kvalitní šálek dobrého espressa, odpočiňte si při něm a očistěte tělo od škodlivých látek. Už jeden šálek dobré kávy denně vám sníží riziko vzniku některých rakovinových onemocnění, zlepší kvalitu pleti a upraví hladinu nízkého krevního tlaku.

 

 


Podobné články


Cestování se zdravým občerstvením

Cestování, to není jen koupit si jízdenku nebo nasednout do auta či na kolo. Cestování, to je také stravování...
více...

Jakou kávu si dáváte nejraději, to vypovídá o vaši povaze

O tom, že přiměřené pití kávy má pozitivní účinky na naše zdraví není pochyb. Ale napadlo vás někdy, jaký...
více...

Cestujete ekologicky? Máte vlastní láhev na vodu, kelímek na kávu a příbor?

Chováte se doma ohleduplně k přírodě? Třídíte odpad, nakupujete do textilních tašek a nepálíte odpadky...
více...

Káva z domácího kávovaru nemá dobrou chuť? Zkuste ji připravit z filtrované vody!

Milujete kávu připravovanou v kávovaru. S chutí si ji dáváte v kavárnách a sníte o tom, zakoupit si kvalitní...
více...

Voda jako prostředek pro snadné hubnutí

Voda je tekutina, bez které se nedá žít. Ale je to také tekutina, bez které se tloustne. Potřebujete zrychlit...
více...

Výroba levného a účinného prostředku na mytí nádobí a odstraňování vodního kamene

Čistota v domácnosti, to je základ zdraví všech jejich členů. Ale to neznamená jen, že nakupujeme zdravou...
více...

Káva pro zdraví? Určitě ano, ale...

Pijete kávu pro zdraví? Tak to je dobře, protože bylo vědeckými studiemi dokázáno, že skutečně pražená zrnková...
více...

Káva pro návštěvy, obilninový nápoj pro domácí

Káva je chutný, ale návykový nápoj, který nemusí každému dělat dobře. Hlavně, pokud kávu občas pijeme jako...
více...

Káva skvěle chutná, ale proti únavě si dejte raději vajíčka!

Zapíjíte únavu kávou? Kofein ale není jediný prostředek, který vám dodá potřebnou energii. Zrovna tak někdy...
více...

Hubnutí v sedmi důležitých krocích, které nezná jo-jo efekt

Hubnutí je u mnoha žen na jaře tématem číslo jedna. Ale jedna věc je pár dní nezdravé diety, když se...
více...