Jednoduchý recept na šťastný život

Datum článku: 19. 9. 2016

Jsou lidé, kteří se celý život snaží, aby ten náš svět byl příjemný pro všechny. Bohužel, často i přes svoji benevolentnost k ostatním, umírají rukou vrahů, kteří v životě nic nedokázali a jejich jediným “hrdinstvím” je, že zabijí člověka, který je širokou veřejností milován. A k těmto lidem, na které nelze zapomenout, patří i Máhátma Gándhí, který se narodil 2. října 1969 a my si od roku 2007, tento den připomínáme jako Světový den nenásilí. Připomeňme si ale také některé z jeho vět, které nám stále mají co říci.

Jednoduchý recept na šťastný život

Mahátma Gándhí

Mudrc, učitel a vůdce zanechal po sobě jednoduchý recept na šťastný život. Jednoduché rady změní váš pohled na život. Přestože od smrti celosvětově uznávaného duchovního vůdce Mahátma Gándhího uběhlo téměř 70 let, jeho slova, a výroky jsou až dodnes inspirací pro mnohé lidi. Tyto myšlenky mohou změnit i váš pohled na život.

"Plakal jsem, protože jsem neměl boty,

pak jsem potkal muže, který neměl nohy." Mnohdy se stěžujeme na náš nedokonalý život, a přitom nám stačí pohled na lidi, kteří mají méně, a trpí mnohem více. Ještě stále vám vaše problémy připadají tak tragické?

"Budoucnost záleží na tom, co děláš dnes."

Není to o plánech na další dva roky, ale o přítomném okamžiku. Opravdu děláme pro svůj život maximum?

"Slabý člověk nedokáže druhému odpustit,

odpuštění je výsadou silných."Na odpuštění potřebujeme určitou dávku pokory. Nedovolme, aby nás naše hrdost obrala o lidskost, která je v dnešní době tak velmi podceňována.

"Nikdo ti nemůže ublížit bez tvého svolení."

Pokud nedáš lidem do rukou moc k tomu, aby ovlivňovali tvou náladu a myšlenky, nikdy nebudou schopni ti reálné ublížit. Nikdo tě přece nezná lépe než ty sám.

"Pokud děláš něco, dělej to s láskou, nebo vůbec."

Jakýkoli čin, který během života provedeme, bychom měli dělat s láskou, a úctou k druhému člověku. Pouze tehdy nám jako lidstvu nic špatného nehrozí.

"Buď změna, kterou chceš vidět ve světě."

Nečekejme, že se svět jednoho dne sám od sebe změní. Všechno to záleží jen na nás, a naší vlastní změně.

"Naše myšlenky nás definují. To, na co myslíme,

tím se nakonec staneme. " Dávejme si pozor na to, kam naše myšlenky každý den směřují. Není to o čekání na zázrak, ale o tom, stát se nejlepší verzí sebe sama.