Historie polibku, jeho druhy a nástrahy

Mnohé páry v dnešním hektickém světě zapomínají na tak důležitou činnost jakou je líbání. Není to jen obyčejné bláznovství puberťáků. Takové projevy náklonnosti jsou nesmírně zdravé pro náš život. Líbáním se uvolňují hormony štěstí - serotonin, endorfin a dopamin. Zvyšuje se hladina testosteronu a oxytocinu.

Historie polibku, jeho druhy a nástrahy

Lidé, kteří se pravidelně líbají se nejen výborně cítí ale i vypadají

Pokud jsou šťastní, jejich tělo to zaručeně dá najevo. Líbání je činnost, kdy uděláme něco pro naše zdraví, je to jakási obličejová gymnastika. Při jednom polibku totiž musíte rozpohybovat téměř 40 obličejových svalů, čímž si přirozeně vyhlazujeme vrásky. Polibky dokáží zdolat vysoký krevní tlak, utišit bolest, snížit stres a zrychlit metabolismus.

Polibek, rozbuší vaše srdíčko, čímž se posiluje krevní oběh,

prokrvení a tedy i okysličení těla. Zvýšená produkce slin zase snižuje riziko zubního kazu, jediný vášnivý polibek spálí 50 kilojoulů, takže se nemusíte trápit s hladověním. Pomáhají odbourat stres. Souvisí to s tím, že v mozku se ve zvýšené míře tvoří tzv.. neurotransmitery, brzdící tvorbu glukokortikoidů. Jsou to škodlivé stresové hormony, které vyvolávají mnoho nemocí. A je vědecky dokázáno, že lidé, kteří se často líbají, jsou sebevědomější, zdravější a žijí déle.

První zmínka o polibku se našla v Indii v roce 1500 před naším letopočtem

O dvacet století později již Kámasútra vzpomíná polibek jako součást sexuálního aktu. Přesto líbání bylo tabu. Ve středověku byl v Evropě dotek rtů na veřejnosti tolerován jen mezi matkou a dítětem či členy rodiny a například "francouzák" byl dokonce vážným hříchem. Za takové prohřešky byli lidé krutě potrestáni, mučeni a nejednou zabiti.

Poznávací polibek

Je to jen takový dotyk rtů - můžete se svými rty lehce dotýkat jeho rtů nebo se k nim lehce přitisknout. Tento jemný dotyk může být výborným začátkem. Můžete si rovněž vzájemně hladit rty krouživými pohyby. Uvolněte se a oddejte se polibkům - přinese vám to skutečné potěšení.

Eskymácký polibek

Málo používaný avšak zaručeně zajímavý. Partneři si při něm třou nosy. Nervová zakončení nemáme jen ve rtu ale i na nosech. Navíc, vědci zjistili, že nos dokáže převést impulzy až do dělohy.

Zábavný polibek

Vyvolává velké návaly smíchu mezi partnery. Praktikování je nadmíru jednoduché. Oba partneři zavřou ústa a rty se opřou jeden o druhého. V žádném případě se ústa neotvírají a vůbec se při tom nehýbeme. Zaručeně vás takový polibek nenechá chladnými a zaručí přísun smíchu a dobré nálady.

Hra jazýčků

Další možností líbání jsou doteky jazýčky bez dotyku rtů. Zkuste se s partnerem chvíli hrát jen se špičkami jazyků.

Zkoumavý a klouzavý polibek

Jazyk se snadno pohybuje dopředu a dozadu nebo dovnitř a ven. Je to nezapomenutelný polibek, vhodný zvláště na ochutnávání erotických dobrot, omáček nebo krémů přímo z partnerova těla.

Francouzský polibek

Příjemný, něžný a vzrušující zároveň. Nejde o žádné závody ani zaručenou taktiku. Jeho účelem je dosáhnout sexuální vzrušení. Jeho průběh je velmi jednoduchý. Stačí zamíchat cit, něhu a lásku. Jemně vklouzněte partnerovi mezi rty jazykem a pomaličku s ním pohybujte a dotýkejte se partnerovo jazyka. Hrajte si s ním tak, aby bylo cítit zvyšující se napětí a vzrušení (jedná se o psychické vzrušení, ne fyzické, vlastně v konečném důsledku se projevuje i to fyzické). Fantazii se meze nekladou, líbání nemá žádná pravidla a je jen na nás jakou metodu použijeme.

Rizika líbání

Hrozí zde mnohá virová onemocnění, afty a herpes a samozřejmě nemoc z líbání - infekční mononukleóza. Ale stejně se může líbáním přenášet i zubní kaz.
 

comments powered by Disqus