Domácí setkávání a posezení s přáteli pomáhá zahánět nudu, smutek a prázdnotu

Relaxujte takoví, jací skutečně jste. S lidmi, se kterými chcete, a s jídlem, které vám opravdu chutná. Ano, takhle vypadá domácí párty, která v naší zemi fungovala v dobách dávno minulých a zažívá boom i nyní, kdy je dostatek zábavních center.

párty, návštěvy, lidé, duševní zdraví

Párty v prostředí domova

Někteří se rozhodnou zpříjemnit si večer společným vařením, jiní se pobaví při společenských hrách či při oblíbených filmech. Odborníci se shodují na tom, že důvodů, proč se domácí párty v posledních letech těší takové popularitě, je velmi mnoho. Domov vnímáme jako symbol rodinného krbu, kde můžeme sami sebou. Jde o privátní území, do kterého vpustíte jen vybrané lidí, blízké, přátele, kteří obohacují váš společenský život. Doma před přáteli vás nemusí spoutávat konvence. Zejména pracovní sféra vyžaduje určité modely chování, ale doma se můžete uvolnit. Lze říci, že duši si beztrestně obléknete do tepláků. Každý se přirozeně snaží vytvářet situace, ve kterých se cítí dobře. V domácím prostředí si můžete udělat program na míru. S vybranými přáteli si lehce najdete film či hudbu, která vyhovuje všem. Nemusíte se tak přizpůsobovat celému tanečnímu sálu či kinosálu.

Setkání v bezpečí

Doma se navíc cítíme bezpečněji. Žijeme ve světě, který je velmi nejistý, neurčitý a v určitém způsobu i ohrožující. Zejména ve větších městech žijeme ve společnosti obrovského množství cizích lidí. Člověk se vrací domů jako do oázy. Ví, co ho čeká. Zejména víkendová setkání v pohodlí domova tak mohou být motivací a světlým bodem v pracovním týdnu. A právě v prostředí, kde se cítíte jistější, nabídnete příjemné zážitky i přátelům. Drtivá většina lidí sahá při těchto typech setkání po společenských hrách. Dnes je nabídka opravdu široká. Důležité je, aby hry vyhovovaly všem. Bez problémů si tak procvičíte hlavu při znalostech o Česku, kinematografii, dáte volný průběh fantazii při pantomimě nebo překvapíte taktikou u karet.

Navaříte a ušetříte

Setkání v domácím prostředí jsou ekonomicky méně náročná než posezení v restauraci. Každý z pozvaných může přispět svou trochou. Někdo přinese slané pečivo, jiný sladké pochoutky či rozličné nápoje. Menu, které si sami připravíte, má v dnešní době hned několik výhod. Znáte všechny suroviny, víte, z čeho si připravíte večeři a co jste použili na dochucení. Navíc se vyhnete alergenům, které by překážely vám nebo vašim přátelům. Než naplánujete společný jídelníček, musíte se opět setkat. Někdy je dokonce plánování společných aktivit lépší než samotná naplánovaná akce.

Není to novinka

Trávení volného času v domácím prostředí však není novinka, jde o návrat k tradicím. Stačí si vzpomenout na draní peří, na kterém se lidé setkali, popovídali a pobavili se. Podle odbornice měla ritualizace života v minulosti pozitivní efekt. A právě domácí posezení s přáteli se může stát jedním z vašich rituálů. Najděte si správné přátele, se kterými se budete cítit dobře. Lidé se nechtějí díky domácímu setkávání izolovat od společnosti, chtějí pouze prožít příjemný večer podle vlastních pravidel.

Překonejte obavy

Zejména v menších bytových domech se stále častěji organizují i ​​sousedská setkání. Využívají se na ně společné prostory, chodby nebo dvory. Přestože se nesou v jiné atmosféře než posezení s přáteli, mají velký význam. Pokud poznáte lidi, kteří vedle vás bydlí, vytratí se určitá nejistota. Když víte, kdo je kdo, nemáte pocit, že se ho musíte bát nebo je pro vás nebezpečný. Jakýkoliv pozitivní vztah s lidmi ve vašem okolí pomáhá překonávat obavy. Člověk je totiž společenský, do určité skupiny patří hned po narození. Pokud se cítí ze skupiny vyřazen, je osamělý a cítí se špatně.

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak se zbavit každodenního stresu, chorob a zajistit si pohodový život?

Body scan je zdravotní forma meditace, která zatočí s každodenním stresem, nespavostí a naučí vás dokonale...
více...

Slovo nic nestojí a často dokáže zázraky

Sobeckost a honba za penězi z nás často dělá asociální bytosti. Ženeme se za úspěchem a nevidíme, že...
více...

Hledání partnera na celý život je někdy dlouhodobá záležitost, ale vytrvejte!

Život single je na první pohled jednodušší, ale není dobré v něm dlouho setrvávat. Když už jste se nabažili...
více...

Láska k sociopatovi a co dělat, když sociopat dělá vedoucího?

Vyjít s lidmi je často těžké. Ale vyjít s lidmi, kteří se označují jako sociopaté, je téměř nemožné. Tito...
více...

Hormon lásky redukuje váhu a posiluje charitativní cítění

Hormony lásky pomáhají ke spokojenému životu a dokonce i ke štíhlejší postavě. Nevěříte? Poradíme vám,...
více...

Hledáte parťáka na dovolenou? Neberte s sebou následující typy!

Jste singl, váš partner s vámi nechce nebo nemuže cestovat a hledáte parťáka na vysněnou dovolenou? A uvědomili...
více...

Stáří je úžasná etapa života, kterou je třeba si náležitě vychutnat

Nikdo netouží po stáří, ale na druhou stranou rezignovat, to není ta správná cesta. Jsou staří lidé, kterým by...
více...

Jak přečkat dlouhou zimu ve skvělé náladě?

Zima je už docela dlouhá a ještě v našem podnebí nějaký čas pobude. Dochází vám energie a na dovolenou...
více...

Deset rad, které oceníte ve zralém věku

Naše populace stárne a stárneme i my. Někdo lehce, někdo má z toho deprese a problémy. Se zralým věkem to je...
více...

Sny umožnují žít život, který má smysl

Mít sny i ve zralém věku? A proč ne! Snění nemusí být podmíněné věkem, i když v mladším věku máme...
více...