Co nás žene dopředu?

Hledáte smysl svého života? Připadá vám, že se hodně snažíte a výsledek není srovnatelný s ostatními? Ale to vůbec nevadí! Každý jsme jiný. Máme jiné priority a zdoláváme jiné cesty. Důležité je, být trpělivý a nevzdávat se příliš brzy. Je dobré mít plány, ale zbytečně na nich úzkostlivě nelpět.

lidé, muži, ženy, síla, vztahy

Důležitá je vlastní cesta

Když člověk přemýšlí o smyslu svého bytí a žití, rád srovnává různé recepty vítězů života nebo "kuchařky" nejúspěšnějších. Některé rady fungují i u něj, jiné ne. Důležité je, hledat a najít si vlastní cestu.

Trpělivost a konečné zúčtování

Trpělivost růže přináší. Podle biblického hesla, které od nepaměti věků zní, že při konečném zúčtování a výsledném soudu může být všechno jinak. I tak, že poslední budou prvními, a první poslední.

Méně bývá často více

Dáváte si často různá předsevzetí a kladete si osobní cíle? Píšete si plány života nebo nastiňuje alespoň některé milníky, které byste v daném roce chtěli dosáhnout? Nebo této agendě nevěnujete záměrně pozornost a necháváte život jen tak plynout? Humoristé říkají, že když člověk plánuje, tak se vyšší moc (Pán Bůh, univerzum, příroda, vyšší princip) směje. Osobní plán nebo personální strategii se vyplatí zformulovat a držet se jí. Život je následně hezčí i lehčí. Vhodná strategie se odvíjí od pragmatické vize a tuto dokážou půvabně a produktivní zformulovat v podniku (firmě, organizaci) vždy nejlepší mozky organizace. Ne nadarmo se například s oblibou používá i v této souvislosti replika o tom, jaký je rozdíl mezi lídry a manažery? Odpověď zní: Lídři musí dělat správné věci, zatímco manažerům stačí jen, dělat věci správně. Ve strategii platí, že méně bývá více - ve smyslu kvality na úkor kvantity. Zejména, co se týče počtu cílů, nemělo by jich být nikdy více než deset. Za optimální počet považujeme rozpětí od 3 do 7.

Maximum při minimu

Touhu po vítězství, úspěchu, pohodě a prosperitě i komplexní spokojenosti v praxi zosobňují jednoduché akcentátory. Tedy maximálně možná koncentrace (soustředění se, důraz, fokus) na cíl na základě jednoduchého ekonomického zákona Minimax (Docílit maximum výnosů při minimu nákladů). Úspěšná strategie na základě osobních zkušeností se opírá především o dvě trojkombinace vzorců: OSO - Optimalizace; Synergie; objektivizace. VIV - Všímavost; Improvizace; Vynalézavost. Oba integrující pojmy nejvíce vyjadřující a podporující efektivnost. Znamenají snahu o zdokonalování a vyladění ideální kvality.

Pudová strategie

Instinkt a pud jsou často nejsilnější hnací síly jedince. Satirici života podporují zdraví člověka v tom, že uznávají jako jedinou vítěznou strategii mezi všemi strategiemi na světě tzv. českou pudovou. Víte, jaká to je? Prostě taková, že buď to "pude" (dá se), "nebo to nepude" (nelze). V každém případě je vhodné mít svůj názor na to kde jsem dnes, kde chci být zítra, kde za týden, měsíc, rok nebo více let. Ale v žádném ohledu to nesměrujte do extrémů, ale spíše se držte pragmatismu života. To znamená, aby vám život ani neprotekl mezi prsty, ani aby vás nesemlel. Abyste jej žili co nejspokojenější v mezích, které má každý z nás. Jen každý z nás je má jiné. Život je největší dar na světě, ale spravedlivý není vůbec. A mnohdy máme problém jasně identifikovat vlastní hodnoty a pocit spokojenosti i štěstí. Zejména proto, že skutečných hodnot si často nevážíme, dokud je máme. Ale chápeme jejich smysl, až když je ztratíme.

comments powered by Disqus


Podobné články


Slovo nic nestojí a často dokáže zázraky

Sobeckost a honba za penězi z nás často dělá asociální bytosti. Ženeme se za úspěchem a nevidíme, že...
více...

Hledání partnera na celý život je někdy dlouhodobá záležitost, ale vytrvejte!

Život single je na první pohled jednodušší, ale není dobré v něm dlouho setrvávat. Když už jste se nabažili...
více...

Láska k sociopatovi a co dělat, když sociopat dělá vedoucího?

Vyjít s lidmi je často těžké. Ale vyjít s lidmi, kteří se označují jako sociopaté, je téměř nemožné. Tito...
více...

Hormon lásky redukuje váhu a posiluje charitativní cítění

Hormony lásky pomáhají ke spokojenému životu a dokonce i ke štíhlejší postavě. Nevěříte? Poradíme vám,...
více...

Hledáte parťáka na dovolenou? Neberte s sebou následující typy!

Jste singl, váš partner s vámi nechce nebo nemuže cestovat a hledáte parťáka na vysněnou dovolenou? A uvědomili...
více...

Stáří je úžasná etapa života, kterou je třeba si náležitě vychutnat

Nikdo netouží po stáří, ale na druhou stranou rezignovat, to není ta správná cesta. Jsou staří lidé, kterým by...
více...

Jak přečkat dlouhou zimu ve skvělé náladě?

Zima je už docela dlouhá a ještě v našem podnebí nějaký čas pobude. Dochází vám energie a na dovolenou...
více...

Deset rad, které oceníte ve zralém věku

Naše populace stárne a stárneme i my. Někdo lehce, někdo má z toho deprese a problémy. Se zralým věkem to je...
více...

Sny umožnují žít život, který má smysl

Mít sny i ve zralém věku? A proč ne! Snění nemusí být podmíněné věkem, i když v mladším věku máme...
více...

Láska netrvá věčně, ale mohla by!

Láska nežije na věky. Na lásce se musí pracovat. A když lásku neopečováváte, tak vám prostě vyprchá jako...
více...