Pánové, tohle nikdy nedělejte – nejčastější módní prohřešky mužů

Datum článku: 20. 6. 2019

Je pravda, že čeští muži v tom opravdu někdy pěkně lítají a to, co si na sebe dokážou někdy vzít je obdivuhodné – to by totiž jen tak někoho nenapadlo. Poradíme vám, jak se vyhnout módnímu peklu a obléci se stylově a moderně za všech okolností.

Pánové, tohle nikdy nedělejte – nejčastější módní prohřešky mužů

Takhle opravdu ne

Někteří muži se ještě nenaučili pravidelně používat deodoranty, a tak ještě než si stačíte všimnout jejich oděvu, zasáhne vás nevábná vůně, která hlavně teď v létě je opravdu nepříjemná. Takže dříve, než se obléknete, použijte každé ráno deodorant. Pak také zkontrolujte, v jakém stavu jsou vaše boty, protože špinavé a ušmudlané boty nebudou pasovat ani k tomu sebelepšímu outfitu.

Častým prohřeškem je také kravata ke košili s krátkými rukávy. A co se týče kravaty – dodržujte ještě jedno pravidlo a pamatujte, že ta by měla vždy dosahovat ke sponě pásku – neměla by být ani kratší ani delší. Hledáte-li inspiraci, podívejte se na stránky určené pro vás Buďchlap.cz.

Batoh k obleku a trekové sandály do města se nikdy nehodí

Muž v dobře padnoucím obleku s batohem na zádech. Často viděný jev, který ale vůbec není hezký a už vůbec ne módní. Pánové, pokud do práce oblékáte oblek, pořiďte si tašku přes rameno nebo kufřík. Častým úkazem jsou také sportovní sandály k riflím nebo kalhotám. V létě je sice skutečně horko, a pokud chcete své nohy nechat větrat, zvolte raději plátěné polobotky nebo tenisky, ve kterých uděláte mnohem více parády a určitě nebudete ani tolik trpět.

Rozlišujte formální a neformální košile

Formální košile se nosí pouze k oblekům a jsou jednobarevné, hladké, s nenápadnými kapsičkami, měly by být vždy vyžehlené a mít upravený límeček. Takové košile ale opravdu noste jen k obleku a pro volný čas volte neformální pánské košile. Ty mohou být z jakéhokoliv materiálu, nosí se i pomačkané, vzorované, pruhované, kárované, kostičkované, s nápisy nebo výšivkami. Nemusíte je před odchodem ven žehlit a klidně mohou být volné a nezastrčené do kalhot.

Dámy z vás půjdou do kolen, když budete oblečeni správně a stylově a k tomu ještě nádherně vonět.