Závěsný noční stolek - ideální doplněk malé ložnice

Datum článku: 11. 3. 2019

Noční stolek je praktické a estetické doplnění každé postele. Jenže, občas se stane, že není kam vměstnat. Potom přicházejí na řadu různé varianty, které daný prostor umožňuje. A klidně je také možné, nechat noční stolek levitovat.

Závěsný noční stolek - ideální doplněk malé ložnice

Noční stolek

Noční stolek je stabilní součástí ložnice. Malý, ale nadmíru užitečný kus nábytku, který esteticky vymezuje hranice postele. Bez něj působí ložnice jaksi neúplně. Proto by v ní neměl chybět ani tehdy, pokud je v ní minimum místa. Noční stolek totiž může mít různé podoby. 

Zavěšený noční stolek

Zavěšení je vynikající způsob, který pomůže odlehčit prostor a také dokonale využít potenciál místnosti. A to zejména tehdy, pokud jde o rozměrově menší ložnici. Pokud při umísťování nábytku zapojíte do hry i stěny nebo strop, prostor se vizuálně "vyčistí" a bude působit větší. Závěsný stolek v ložnici určitě upoutá pohled, ušetří místo na zemi, zjednoduší a zrychlí úklid. Následně máte tři možnosti jako stolek zavěsit - přímo na postel, na stěnu nebo ze stropu.

Přímo na posteli

Na trhu najdete alternativní noční stolky, pro které se možná hodí spíše výraz odkládací pult. Mají menší rozměry, ale vejde se na ně vše potřebné. Věší se stolek potřebujete.

Na stěně

Noční stolek určený k zavěšení na stěnu může mít různé velikosti a tvar. Může mít podobu jednoduché police i stolku se zásuvkou. Důležitá je však hloubka, která by neměla přesáhnout 60 cm. Noční stolek zavěste na stěnu při záhlaví postele ve výšce matrace, případně jen o pár centimetrů výše. Jen tak bude manipulace s předměty pohodlná a bezpečná. V případě, že nemáte dost místa na zavěšení stolku vedle postele, zkuste jej zavěsit na stěnu nad postelí. Tehdy však raději sáhněte po menším typu nebo úzké polici.

Ze stropu

Netradičně a poutavě vypadá noční stolek zavěšený ze stropu na laně nebo tenkém ocelovém drátě. Nejlepší stabilitu získáte tehdy, pokud stolek uchytíte lanem ve třech nebo čtyřech bodech. Zavěšený stolek, který doslova plave v prostoru výborně doplní stejně zavěšenou postel. Spánek na "levitující" posteli je zážitek, kterému se nic nevyrovná. Mírné houpání pomáhá odstranit problémy s nespavostí.

Stolky nemusí být stejné, ale měly by ladit

Už dávno neplatí, že noční stolek musí korespondovat se vzhledem postele. V každém případě by měl ladit s celkovým stylem ložnice. Dokonce ani manželská postel nevyžaduje přítomnost dvou, navlas totožných stolků. Pro lepší designový výsledek by ale stolky měly mít alespoň jeden prvek společný - například tvar, barvu nebo materiál.