Chybí vám další skříň na oblečení? Nechybí, uspořádejte si správně tu, kterou již máte!

Datum článku: 11. 2. 2019

Koupili jste si šatní skříň a stejně se vám do ní vše potřebné nevejede? Hořekujete, že jste si měli koupit větší, přestože větší skříň by se vám ani do danného prostoru nevešla? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli máte správně využitý veškerý úložný prostor ve skříni. 

Chybí vám další skříň na oblečení? Nechybí, uspořádejte si správně tu, kterou již máte!

Úklid - první krok

Prvním krokem k úhledně srovnané skříni, kde má vše své místo, je řádně úklid. Oblečení, které už nenosíte, můžete prodat do second handu, nebo ještě lépe, darovat. Označené kontejnery na oděvy slouží charitě a najdete je prakticky v každém větším městě, často se nacházejí blízko obchodních center. Jakmile bude nepoužívané oblečení pryč, srovnejte si vše zbylé podle toho, jak často to nosíte. Na nejvyšší police, které bývají zpravidla opravdu vysoko, ukládejte sezónní věci. Až je budete potřebovat, vylezete si pro ně. Pro znatelnou úsporu místa můžete použít vakuové pytle. Oblečení pro běžné nošení byste měli mít naopak na policích či ramínkách, která máte po ruce. Srovnání podle užívání pro vás bude skvělým vodítkem. Na nejnižších policích se pohodlně zabydlí obuv, různé brašny, kabelky a věci, pro které se nemusíte každý den sklánět.

Vnitřní uspořádání je důležité

Zásadní roli v tom, jak bude šatní skříň praktická, hraje vnitřní uspořádání. Jednu část skříně musí tvořit dostatečně vysoké police. Ty se hodí pro uložení svetrů, triček a kalhot. Chcete-li mít v policích ještě větší pořádek, nakupte si praktické doplňky v podobě košů a boxů. Druhá část skříně by měla sloužit věcem zavěšeným na ramínkách. Může se jednat o různé kabáty, halenky či bundy. Tyč, na které jsou ramínka, by neměla být příliš vysoko. Stejně tak se u výrobce skříně informujte, jaká je její maximální nosnost. Některé zimní oblečení dokáže být opravdu těžké. Ve skříni by vám neměly chybět také šuplíky vybavené pojezdem. Ty jsou šikovné pro uložení spodního prádla. Od věci není mít jeden drátěný koš na pojezdu pro prádlo, které chcete v brzké době vyprat. Mezi opravdové vychytávky patří výsuvný podnos s vložkou na šperky. Všechny vaše skvosty díky němu budete mít přehledně srovnané a při oblékání se rovnou můžete rozhodnout, jaký z nich doplní váš outfit.

Vestavěná skříň - ideální řešení na míru

V některých případech je bohužel pořízení běžné skříně nemožné. Alternativou je vestavěná skříň na míru, která maximálně využije dostupný prostor a její vnitřní uspořádání bude přesně podle vašich představ. Skříně se vyrábějí tak, aby sahaly až po strop. Výška posuvných dveří je většinou 275 cm. Vyšší prostory je nutné řešit individuálně, často jsou použity nástavce.

Správný výběr - investice na celý život

Šikovně uspořádaná šatní skříň vám ušetří opravdu hodně starostí a času při skladování všeho oblečení. Investice do skříně nemusí být právě malé, avšak je to jednorázový výdaj na opravdu dlouhou dobu. Praktická skříň z kvalitního materálu vám může sloužit k uskladnění oblečení klidně po celý život.