Mýty o kosmetice

Na čištění pleti se nepoužívá voda
Odborníci často radí, abyste si nikdy neumývaly tvář, ale takové doporučení se vztahuje zejména na agresivní čisticí produkty (sprchový gel, mýdlo). Všechny odličovací přípravky jsou vyrobeny tak, že čistící účinek vody doplňuje jejich složení, a ne tak, že by zcela nahradily vodu.

Silnější vrstva krému - lépe chráněna pleť
Absorpční schopnost kůže se nemění. Pokožka si z výrobku vezme tolik, kolik potřebuje. Pokud si toho natřete na obličej více, získáte akorát nehezký lesk. Krém na obličej se má nanášet v tenké vrstvě. Pouze tehdy, když se objeví nepříjemný pocit napnuté pokožky, je dobré aplikaci krému zopakovat.

Peelingový přípravek je účinný pouze pokud je silný
Ve skutečnosti vede opakované používání agresivního peelingové přípravku k tomu, že se pokožka stane citlivější a častěji se na ní projeví různé neduhy (ekzém, podráždění). Nejlepší jsou takové peelingové přípravky, které působí jemně. Ani ovocné masky není vhodné používat každý den, protože ovocné kyseliny po čase také narušují pleť.

Make-up a pudr zakrývají vrásky
Jejich účinek je přesně opačný. Přípravek se při každém stažení svalů v obličeji nahromadí v záhybech pokožky a vrásky se stanou viditelnější (čím je vrstva make-upu nebo pudru silnější, tím jsou vrásky výraznější). Odborníci doporučují, aby vrstva make-upu byla co nejtenčí. Raději používejte make-up v světlejším odstínu, aby odrážel světlo.

Make-up a oči

Make-up se lépe roztírá, když se smíchá s odličovacím přípravkem
Odličovací přípravky mají specifický účinek, a tím je odstraňování vrstvy líčidla. Mnohem účinnější je smíchat make-up s trochou hydratačního krému nebo nanést přípravek na vlhkou pokožku.

Pozor, nedávejte krém nebo vodu do nádobky s líčidlem, protože takovým způsobem výrobek znehodnotíte!

Make-up můžete nanášet na obličej i tak, že jej rozetřete na suchou pleť a pro sjednocení nanesené vrstvy si poklepete tvář vlhkými dlaněmi.

Na líčení očí světlé barvy se nepoužívají líčidla stejného odstínu
Ve skutečnosti použití odstínu, který má podobnou barvu jako oči, zdůrazní přirozenou barvu duhovky. Nedoporučuje se však, abyste si na víčka dávaly odstíny mnohem světlejší než je vaše přirozená barva očí, protože tím oči příliš zdůrazníte a docílíte tak efekt vykulených očí.

Lesklá líčidla jsou jen pro mladé dívky a mladší ženy
Pleť zralé ženy je matnější a unavenější než pokožka mladé dívky nebo ženy, takže trochu zářivosti a lesku její nemůže uškodit. Tím spíš, že odraz světla způsobí, že pleť bude vypadat víc napnutá - rafinovaně tak odpoutáte pozornost od vrásek. Doporučuje se použití make-upu odrážejícího světlo, líčidel na obličej s lesklými částečkami a také barevných lesků na rty. Vše však používejte s mírou!

Také není dobré používat lesklé oční stíny ve formě krému, protože ten se nepěkně usazuje v kožních záhybech.

comments powered by Disqus