Kabelka dodá ženě ženskost, ale také prozradí její vkus

Asi by se nenašla žena, která vlastní pouze jednu kabelku. Sice pryč je doba, kdy se barva kabelky ladila podle barvy bot a diktát módy je v případě nošení kabelek velmi shovívavý, přesto nenajdete na trhu kabelku, která by se hodila pro všechny příležitosti. Proto převážná většina žen vlastní víc typů a barev kabelek. A mezi, kterých je třeba mít doma alespoň jeden kousek, patří kabelka zvaná "psaníčko".

kabelka, psaníčko, módní doplňky, ženy, kabelka

Univerzální, ale na speciální příležitosti

Každá žena by měla vlastnit několik typů kabelek, větší, menší, do ruky nebo přes rameno. I mezi psaníčky najdete pár takových, které jsou univerzální, vhodné do kavárny, divadla i na diskotéku, ale speciální příležitostí si žádají kabelku na míru.

Malé, ale praktické dámské kabelky

Psaníčka charakterizují malé rozměry a jejich vzhled často připomíná klasickou dopisní obálku. Muži s největší pravděpodobností netuší, co se pod pojmem psaníčko ukrývá, nebo si rovnou představí velkou pošťáckou tašku. Ženám to však vůbec nevadí, stejně jako i to, co všechno se do takové listové kabelky vejde či spíše nevejde. I drobné psaníčko může ukrývat mnoho praktického prostoru a kapes, díky čemuž už nikdy nemusíme pátrat po mincích, rtěnce nebo své vizitce. Kabelku si můžeme vzít do práce, na romantickou večeři, procházku, dlouhé nákupy, ale například i na významné společenské události, jakými jsou plesy, bankety, módní přehlídky nebo návštěva divadla. Dámy si kabelky vybírají podle toho, co všechno si v nich potřebují uskladnit. Psaníčka s pevnými stěnami poskytují mnohem omezenější prostor než ta, která jsou měkká.

Luxusní vzhled

Luxusní zjev dodává dámské kabelce nejen štítek s uvedením značky, ale také každý speciální detail. Ať už je to přítomnost třásní, lesklých kamínků, flitrů, kvalita kůže nebo látky, ale také třeba nápadité prošívání. Dámy mají zkušenost s tím, že značkové druhy kabelek slouží skutečně celá léta, a to i přesto, že je využívají velmi často. Vděčí za to těm nejkvalitnějším materiálům, ale také preciznímu šití. 

Kabelka daruje ženám ženskost

Když jsme hned na začátku zmínili, že zvláštní příležitosti si žádají psaníčko na míru, jistě je na místě otázky, zda je volba kabelky k aktuálnímu outfitu opravdu vědou. Některé ženy se s módními zásadami v krvi narodily, jiné je musí "odkoukat" ze svého okolí nebo módních blogů. Listovou kabelku lze bez výčitek svědomí nosit k riflím a lodičkám, riflím a teniskám, k minišatům, společenským šatům, ale i k legínám. Dámě daruje ženskost stejně jako boty na vysokých podpatcích. Kabelky s třásněmi nebo barvami hýřící kousky, které jsou bohaté na výrazné vzory, můžete bez výčitek nosit do práce nebo ve volném čase na setkání s přáteli. Aplikace romantické krajky, perel či lesklých kamínků však tyto dámské kabelky odsuzují na nošení během výjimečných situací - rande, slavnostní večeře, návštěva diskotéky, párty nebo divadla. Pokud byste se s přezdobenou "listovkou" objevila v práci, pravděpodobně by vás kolegyně zahrnuly množstvím otázek, kam se večer chystáte, nebo by si jednoduše pomyslely, že jste trochu mimo. Pokud sháníte elegantní psaníčko na běžné nošení, podívejte se po ležérních střizích, zajímavém prošívání nebo kabelkách s broží. Řešením je také zvolit si úplně jednoduchý typ dámské kabelky, kterou můžete osvěžit stylovým přívěskem.

 

 


Podobné články


Tři pravidla, která vedou k dokonalému make-upu

Tajemství sametové pleti tkví v používání kvalitního make-upu. A přitom make-up nesmí působit nepřirozeně....
více...

Co dělat s podrážděnou vlasovou pokožkou?

Co dělat, když vaše vlasy přestanou být v kondici? Stává se to hlavně po zimě, kdy tělu chybí vitaminy,...
více...

Triky, které zachrání krásu vašeho obličeje i po probdělé noci

První pomoc se nemusí vždy týkat jen zdravotních problémů. Občas potřebujeme rychlou “zásahovku”...
více...

Prodlužování vlasů a péče, kterou musíte prodlouženým vlasům věnovat

Toužíte po hustých a dlouhých vlasech? Není problém si své krátké vlasy nechat prodloužit. Nemusíte čekat...
více...

Jednoduchý účes, který má styl

O vlasech koluje spousta polopravd, a také úplných nesmyslů. Proto je třeba uvést vše na pravou míru. I když...
více...

Co je nového v účesech a péči o vlasy?

Vlasy, to je téma, které řeší ženy, ale už i dívky na základní škole. Hlavní otázkou bývá, jak vypadat co...
více...

Jak upravit vlasy, když dorůstá ofina, kterou již nechceme?

Změna je život a to platí i u účesů. Když se rozhodnete radikálně změnit styl, chce to i s vlasy. Jak si ale...
více...

Slavnostní líčení není jen větší vrstva dekorativní kosmetiky

Dokonalé líčení na sváteční příležitost, to není jen nános většího množství líčidel, jak to často...
více...

Proč jsou Francouzky tak krásné a věčně mladé?

Francie, to je země, ve které žijí jedny z nekrásnější žen na světě. V čem tkví jejich přirozená krása?...
více...

Jak vypadat úžasně na mateřské dovolené?

Péče o miminko zabere spoustu času, ale to “čerstvé” maminky neomlouvá v tom, aby přestaly pečovat o svůj...
více...