Co Francouzky nenosí, protože se to příčí jejich smyslu pro střídmost a rafinovanost?

Datum článku: 14. 3. 2016

Francouzky jsou pro představitelky jiných národů symbolem dokonalosti, krásy a elegance. Ale ony dokonalé nejsou, jen vědí co jim sluší a co je naopak hyzdí. Vědí, na které přednosti upozornit a co eventuálně zakrýt, či jak udělat z nedostatku přednost. A také vědí, co je pro ně v módě tabu. Top pěti zásad, které Francouzky dodržují? Přečtěte si je!

Co Francouzky nenosí, protože se to příčí jejich smyslu pro střídmost a rafinovanost?

1. Extrémně vysoké podpatky

Šik Francouzku neuvidíte v botách na 10 cm podpatcích. Ženy ve Francii upřednostňují pohodlí, které však dokáže být také svůdné. Správně zvolené boty zaujmou i na nižším podpatku. A během dne se tak jejich nositelky cítí mnohem příjemněji a mohou se spokojeně usmívat na okolí.

2. Push-upka

Například taková Charlotte Gainsbourg či Audrey Tautou rozhodně nepatří k herečkám s "napumpovaným" poprsím, spíše naopak. Ale svůj hrudník si nijak uměle nevylepšují. Malá prsa? Nevadí! Ve vhodně zvolených šatech vyniknou i ta.

3. Roztrhané džíny

Podle Francouzek se hodí spíše do Bollywoodu, ale ne na ulice Paříže. Sázejí na minimalismus, nenápadné barvy, kvalitní střihy a látky. A některé "vychytávky", ať by byly jakkoliv módní, se v jejich skříni nikdy neobjeví.

4. Tašky s logem

Extrémně viditelné nápisy značek či jakéhokoliv loga? Ne! Tomu se Francouzky vyhýbají. Milují značky, ale stačí, když o nich vědí jejich nositelky. Nepotřebují do světa prohlašovat prostřednictvím nápisu, kolik jejich nová kabelka stála. Je to nevkusné.

5. Více než tři šperky? 

Ne! Heslem Francouzek je střídmost a rafinovanost. Přijít do společnosti či vyjít na ulici s množstvím "ozdůbek" je pro ně nezajímavé. Nechávají vyniknout svému šarmu případně šatům, které mají na sobě. Pokud přece jen sáhnou po špercích, vybírají je opravdu pečlivě.

Autor: Lenka Kostková