Máte dobrou matraci? Vhodným výběrem ke kvalitnějšímu spánku

Datum článku: 11. 6. 2019

Kvalitní matrace je naprostý základ kvalitního spánku. Bez ní by to zkrátka nešlo. Dnes navíc máme ohromné množství variant, ze kterých lze vybírat. Ne na každé matraci se ale musí dobře spát všem. Proto je vhodné výběr nepodceňovat a přistoupit k němu zodpovědně a pečlivě. Důležité je zohlednit také to, jak vlastně spíme. Máte třeba nějakou oblíbenou spánkovou polohu? Také tento aspekt se podílí na výběru matrace.

Máte dobrou matraci? Vhodným výběrem ke kvalitnějšímu spánku

Vybíráme matraci

Poloha, v jaké nejčastěji spíme, je důležitá zejména z pohledu volby tvrdosti. Právě tvrdost matrace je jedním ze základních aspektů výběru. Přitom lze volit hned z několika stupňů tvrdosti. Měkčí matraci by měli volit lidé, kteří spí často na boku. Je to z toho důvodu, že měkčí matrace bude lépe kopírovat vaše tělo. Pokud naopak spíte spíše na zádech a na břiše a jinak prakticky neusnete, pro vás jsou matrace tvrdší. Obecně lze vybírat hned z několika stupňů tvrdosti, kterých je až sedm.

Hitem jsou anatomické matrace

Není to ale pouze o tvrdosti celé matrace jako takové. Ta totiž může být v různých částech také jinak tvrdá či chcete-li tuhá. Jedná se o tzv. zónové matrace a často se v tomto provedení nabízejí i velké matrace 200x200. V různých partiích zkrátka potřebuje naše tělo jinou míru opory a vy si tak dnes můžete dopřát i tento luxus. Většinou se tyto matrace vyznačují použitím:

  • HR studené pěny

  • Až 7 anatomickými zónami

  • Zvýšenou nosností

Přičemž na nosnost určitě nezapomínejte. Je totiž zásadní pro správnou funkčnost matrace, aby byla zkrátka dobrou oporou pro vaše tělo. Zajímá vás cena? Využijte matrace AKCE 20 až 30 %, kdy lze získat matraci za velmi výhodných podmínek a poměr dobré kvality a ceny. U matrace je také vždy velmi důležité, aby měla snímatelný potah. Důvody pro to jsou zejména hygienické, kdy je potřeba počítat s tím, že se v noci poměrně potíme. Pokud potah matrace nemá, počítejte s jeho nákupem.