Kosmetické štětce nejsou levná záležitost, proto je třeba o ně vhodně pečovat

Datum článku: 31. 1. 2017

Štětců na líčení je takové obrovské množství, že je zcela pochopitelné, pokud v nich máte chaos. Možná poznáte, který na co slouží, ale jak ho správně použít, to už si tolik jisté nejste. A určitě se chcete také dozvědět, jak o kosmetické štětce pečovat, aby vám vydržely co nejdéle a zároveň nebyly příčinou nevzhledných vyrážek na vaší pleti.

Kosmetické štětce nejsou levná záležitost, proto je třeba o ně vhodně pečovat

1. Kosmetický štětec na obličej "Fan brush"

Je multifunkční, přesto má ale několik hlavních využití: můžete jím oprášit spadané oční stíny, zbavit se přebytečného pudru, nanést tvářenku, bronzer či highlighter (rozjasňovač) do okolí lícních kostí a podobně.

2. Štětec na obočí

Je nezbytný pro nanášení pudru do okolí obočí - správný štětec na obočí by měl výt zkoseného tvaru, aby zvládl i ty nejmenší detaily.

3. Štětec na pudr

Tento štětec můžeme považovat za největší nezbytnost ze všech jmenovaných štětců a neměl by chybět v kosmetické taštičce žádné ženy. Už z názvu vyplývá, že se používá k aplikaci všech druhů pudru.

4. Štětec na oči

Jeho úkol rovněž vyplývá už z názvu - používá se k nanášení očního stínu na víčka.

5. Štětec na rty

Aplikuje se jím rtěnka. Rovněž bývá zkosený, abyste se dosáhla dokonalost i v těch nejužších částech rtů a dokonale se kopíroval jejich tvar.

6. Štětec Kabuki

S jeho velikostí, kulatým tvarem a extrémně jemnými štětinkami je vhodný pro aplikaci jakéhokoli pudrového kosmetického přípravku - tvářenky, highlighteru, bronzeru či pudru samotného.

7. Zkosený štětec na oči

Můžete jím nanášet pudrové nebo gelové oční stíny a vytvářet jím perfektní, detailní kreace.

8. Štětec na oční stíny

Rovněž slouží k precizní aplikaci očního stínu.

9. Zkosený štětec na obličej

Představuje nejsnazší způsob, jakým nadefinovat jednotlivé části vaší tváře - stačí pouze nanést trochu bronzeru na líčka za pomoci jeho jemných, huňatých štětinek. Výborný je i na aplikaci highlighteru či tvářenky.

10. Štětec na korektor

Je pevný a rovný, na koncích trochu zašpičatělý - perfektní způsob, jak aplikovat korektor.

11. Roztírací štětec

Výborný například na dotvoření efektu kouřových očí.

12. Štětec na obočí s hřebínkem

Tento všestranný štětec je také velmi důležitý - po aplikaci řasenky či tužky na obočí můžete hřebínkem vyčesat nežádoucí zbytky a štětcem dovést celkový look k dokonalosti.

13. Krycí houbička

Ano, není to tak úplně štětec, ale je nezbytná pro vytvoření dokonalého make-upu stejně, jako kterýkoli její štětinatý příbuzný. Nejlépe se používá s tekutými kosmetickými přípravky jako krycí krém či korektor a zanechává pleť jemnou a dokonalou.

Péče o štětce - běžné čištění

Čištění štětců je velmi důležité. Vždy, když se štětec dotýká vaší tváře, riskujete šíření choroboplodných zárodků a bakterií, které mohou vést k vyrážkám a jiným kožním problémům. Právě čištění tomuto šíření zabraňuje, chrání vaši pokožku a peněženku, protože si nemusíte pravidelně kupovat do výbavy nové a nové. Čištění štětců je podobný proces jako mytí vlasů - čistěte je pravidelně a jednou týdně si najděte čas na pořádnou koupel. Na menší čištění poslouží čistící sprej na denní použití, který jednoduše nastříkáte na štětec po každém použití. Zabije to bakterie a zabere to minimum času.

Péče o štětce - důkladné čištění 

  • Budete potřebovat: malou misku; jemný nebo dětský šampon; umyvadlo; hadřík, který nepouští vlákna.
  • Postup: Jako první krok propláchněte štětce pod vlažnou vodou, aby se vymyl přebytečný make-up. Dávejte pozor na část, kde štětinky přecházejí do držáku - časem se může stát, že lepidlo přestane držet a štětec se rozpojí, proto tuto oblast namáčejte co nejméně. Naplňte misku vlažnou vodou a přidejte do ní trochu šamponu - následně vložte štětinky štětce do misky, přitlačte je ke dnu misky a kružte jím. Pokud je to nutné, na lepší vymytí nečistot použijte dlaň nebo prsty. Všechny štětce opět propláchněte pod tekoucí vodou. Opakujte bod dva a tři, dokud bude téct úplně čistá voda. Použijte hadřík na vysušení štětců a upravte jejich štětinky do původního tvaru. Rozložte je na hadřík a nechte uschnout.
  • Rada na závěr - pokud chcete, aby vaše štětce "zůstaly ve formě", tedy aby se tvar jejich štětin nezměnil, sušte je zavěšené "hlavou dolů".

Péče o štětce - skladování

Správné skladování štětců je také velmi důležité. Na cestování je výhodné mít na ně držák - něco, jako penál na štětce, kde jsou uloženy pěkně každý zvlášť, aniž by se dotýkaly a aby se nezměnil tvář jejich štětin. Doma si je můžete pěkně skladovat ve skleničce štětinami nahoru, schované nebo vystavené na umyvadle, jak jen chcete. Klidně buďte kreativní a vyrobte si vlastní originální nádobku podle svého vkusu.