Jak zabránit rozmazávání nalíčeného obličeje během horkých letních dní?

Datum článku: 11. 6. 2018

Není nic ošklivějšího na ženě v létě, než když se potí a stéká z ní make-up. Ale co dělat, když se ho nemůžeme nebo nechceme vzdát? Přinášíme několik dobrých rad pro dlouhotrvající letní make-up.

Jak zabránit rozmazávání nalíčeného obličeje během horkých letních dní?

Hlavní rada 

"Méně je někdy více". Obzvláště v létě je dobré řídit se tímto pravidlem a snažit se omezit denní líčení na minimum. Opálení dokáže přinést barvu do vaší tváře a proto není třeba zatěžovat svou pleť dalšími vrstvami make-upu.

Make-up i při velkých vedrech

Rozčiluje vás slabá výdrž vašeho make-upu? Zafixujte si ho! V obchodech už můžete najít i takzvaný fixátor (fixační sprej) na make-up, který zaručuje perfektní make-up na dlouhé hodiny až do odlíčení. Stačí si ho nastříkat na obličej a za pár sekund je vaše líčení zafixováno. Fixátor používají kosmetičky zejména při líčení nevěst, které čeká náročný den a nemohou se zabývat rozmazávajúcim se make-upem. V létě je důležitý i výběr správného make-upu s ochranným faktorem, minimálně SPF 15. Pokud však víte, že strávíte na slunci i celý den, volte vyšší ochranný faktor (běžně doporučený SPF 30).

Voděodolnost je základ

Pokud se nechcete vzdát líčení, ale netoužíte ani po rozmazaných očích a stečení make-upu, volte voděodolnost. Voděodolný make-up má dlouhotrvající účinek, díky čemuž trvale překrývá barevné nedostatky pleti (pupínky, jizvy, kruhy pod očima ), zlepšuje vzhled unavené pleti a přináší hebkost a jas. Většinou se nanáší na podkladový krém, který ho ještě více upevní na pokožce. Voděodolná řasenka přinese větší komfort vašim očím - vydrží déle. Takovému typu řasenky musíte ale věnovat větší pozornost při odličování - volte odličovací produkty, které jsou přímo určeny na voděodolnou řasenku, čímž ji snadněji odstraníte z řas a nepodráždíte si přitom ani své oči. V obchodech najdete i voděodolné linky na oči, které se na vašich očích udrží déle a nenajdete je rozmazané po celém okolí obličeje.

Podkladová báze pod oční stíny

Už jste ztratili chuť nanášet si oční stíny, když se během dne neustále rozmazávají? Řešení je jednoduché. Pořiďte si podkladovou bázi pod stíny. Jedná se o krém, který zmatní oční okolí a dokonale ho připraví na aplikaci očních stínů. Jeho pozitivem je, že dlouhodobě fixuje nanesené stíny a zamezuje jejich slévání v očním záhybu. Díky podkladové bázi jsou stíny navíc i jasnější a výraznější.

Ochrana rtů je důležitá

Během léta se doporučuje více používat lesky na rty než matné rtěnky, které jen zbytečně vysušují vaše rty. Pokud však dáváte raději přednost rtěnkám, kupte si dlouhotrvající rtěnku, který se nebude rozmazávat ani během horkých letních dní. V případě, že vaše rty citlivěji reagují na slunce, před každým pobytem venku na ně aplikujte balzám s ochranným faktorem, který pro ně zajistí účinnou ochranu.