Láska není věc veřejná

Datum článku: 17. 7. 2015

Máte novou lásku? Tak to gratulujeme! Ale lepší by bylo, kdyby o ní hned všichni nevěděli. Své o tom ví naše čtenářka Edita. Ale i ta se poučila a nyní je šťastná, přestože její okolí není neustále informováno.

Láska není věc veřejná

Po dlouhém čase

Jakoby to měla být pojistka toho, že nyní to už vydrží, protože to ví co nejvíce lidí. Tuto chybu udělala i 24letá Edita. Vztah po dlouhém čase. Proč by o něm neměli všichni vědět? "Vždy když jsme měli rodinnou grilovačku, seděla jsem tam v koutě sama jako trouba," popsala, jak se léta cítila. Roky se jí nedařilo najít vhodného partnera. A pak, když to přišlo, chtěla, aby to všichni věděli. "Ano, někde v podvědomí jsem uvažovala tímto stylem. Že když to budou lidé vědět, bude pro něj těžší mě opustit."

Chyba!

Zjistila, že to byla obrovská chyba. "První mi to naznačil můj kamarád. Prý, nechci ti brát iluze o mužích, ale dokud ženu dostanou, udělají cokoli, klidně budou souhlasit i s tím, aby se to všichni dozvěděli. Bude hrát zamilovaného. Dávej si na něj pozor." Opak by byl lepší. Ačkoli to ženu může urazit, lepší je varianta, kdy muž ještě nesouhlasí, aby oficiálně zveřejnili svůj vztah. A pokud váhá s návštěvou u rodičů, i to je normální. Dva mladí lidé chtějí být spolu a poznávají se. Ten druhý případ je však o tom, "mít všechno hned".

Zahladit stopy

Edite se stalo ještě něco horšího. Její partner měl dva profily na facebooku. Jeden pro rodinu a známé, na druhém ho mohli najít všichni ostatní. Protože žádný vztah momentálně neměl, souhlasil, aby si změnu statusu uvedli na facebook. Vždyť ti důležití se o tom nedozvědí. "Jednoduše, pro lháře a pro muže, který to nemyslí vážně, je jednoduché podniknout cokoli. Když dosáhne o co mu šlo, zamete po sobě stopy."

Lepší je opak

"Říci o svém novém vztahu všem a okamžitě, to není žádné řešení a nevěstí nic dobrého." To už dnes ví i Edita. A i to, že lépe by udělala, kdyby o tom nikdo nevěděl. "Nejsem ten tajnůstkářský typ člověka, ale zajímavější by byl opak. Tedy, pokud bych se po pěti letech vdávala, a nikdo by ani netušil, že jsem v nějakém vztahu byla."
 

Autor: Martina Dvořáková