Tmavá kuchyňská deska - elegance a krása v kuchyni

Datum článku: 26. 6. 2019

Vybíráte barvu pracovní desky do kuchyňské linky? Bez ohledu na konkrétní barvu, ženy častěji volí světlejší barvy. Světlá barva se lépe udržuje a ve většině lidí vzbuzuje i pocit dokonalejší hygieny. Ale nemusí tomu být tak. Nebojte se tmavých barev. Působí v kuchyni luxusně a dodají tam i eleganci.

Tmavá kuchyňská deska - elegance a krása v kuchyni

Tmavá pracovní deska

Tmavá nebo dokonce černá pracovní deska na kuchyňské lince je téměř vzácností. Ale možná je načase přehodnotit tento postoj. Nejčastější kombinací je spojení bílé kuchyňské linky s černou deskou. Takové černobílé spojení vypadá velmi elegantně v tradiční lince, zejména pokud mají dvířka a zásuvky zlaté úchytky. V moderní lince tato kombinace také stojí za zvážení - představuje jakési neutrální malířské plátno, na kterém fantasticky vyniknou dřevěná prkénka, proutěné košíky a bohaté mísy s ovocem nebo zeleninou. 

Kombinace tmavé se dřevem

Bílá kuchyňská linka není jediná barva, která ladí s černou deskou. Pokud je pracovní plocha z černého lesklého kamene (mramoru), vypadá velmi honosně i ve spojení s tmavým dřevem. Se dřevem v přírodním odstínu se kombinuje zřídka, ale ani tak nemusí jít o přešlap. Tato kombinace působí uklidňujícím dojmem a vypadá útulně. Navíc dodá  kuchyni domácí nádech.

Rada na závěr

Je pravda, že na tmavé pracovní desce bude vše víc vidět. Tedy i prach, drobky a veškerá manipulace s potravinami. Ale údržba zase není tak náročná. Spraví to pár přejetí vhkým hadrem a v mžiku je uklizeno.

Autor: Martina Dvořáková