Osvětlení do kuchyně? Zvolte to, které lze regulovat!

Datum článku: 13. 11. 2019

Dokonale osvětlená kuchyň, to je základ pro to, aby se v ní nejen dobře vařilo, stolovalo, ale také příjemně posedělo. Určitě i osvětlení v kuchyni podléhá módním trendům, ale vždy je třeba klást důraz na to, aby se alepoň u jednoho zdroje světla dalo i bezpečně krájet, smažit a rozpoznat upečené pokrmy od těch nedodělaných.

Osvětlení do kuchyně? Zvolte to, které lze regulovat!

Osvětlení a bezpečnost při kuchyňských činnostech

V kuchyni je světlo nezbytným prvkem. Při přípravě pokrmů, práci s nožem nebo při úklidu, je nutné mít osvětlený celý pracovní prostor. Ideální je nakombinovat více světelných zdrojů, abychom si při každé příležitosti mohli vybrat, jaké světlo potřebujeme.

Přirozené bílé světlo

V kuchyni je doporučeno mít přirozené bílé světlo, tedy takové, které má hodnotu chromatičnosti 4000 - 6500K. Světlo s touto barvou světla je nezbytné při práci, ale už mnohem méně příjemné při posezení u společného stolu. Co s tím? Vyberte si kuchyňský lustr u kterého je možné volit z různých stupňů teploty světla, nebo do současného svítidla instalujte žárovku, která umožňuje měnit teplotu světla.

LED pásky 

LED pásky jsou nenápadné a dodají vaší kuchyni zcela nový rozměr. Přilepíte je pod poličky v horní řadě nebo pod kuchyňskou desku v dolním řadě skříněk a pak si už jen užíváte světelné efekty. Pokud zvolíte inteligentní pásky, můžete si užívat i více funkcí než jen svícení.

Svítidla pod kuchyňskou linku 

Nástěnná svítidla pod linku jsou velmi užitečnými pomocníky zejména při práci na kuchyňské lince. Krájení, mytí nádobí a mnoho dalších činností bude jednodušší a bezpečnější, když na ně budete dobře vidět. Vybírat můžete z modelů, které se uchycují na kuchyňské skříňky a mezi těmi, které se montují přímo na zeď. Zvolit můžete svítidlo do zásuvky nebo se zabudovanou elektroinstalací. To je již zcela na vás!

Autor: Martina Dvořáková