Moderní a designová koupelna často klade zvýšené požadavky na úklid

Datum článku: 20. 8. 2019

Designová a praktická koupelna? Někdy se tyto dva aspekty nemusí potkat a úžasný designový výsledek může být na obtíž. Proto přemýšlejte, než začnete nakupovat a stavět nebo rekonstruovat. Vše se dá následně předělat, ale bude to stát nemalé a zbytečné peníze!

Moderní a designová koupelna často klade zvýšené požadavky na úklid

Moderní koupelny

Moderní koupelny z rukou šikovných designérů působí na oko mimořádně lahodně. Ale pobyt v takové koupelně vás nemusí také těšit svou funkčností. Zatímco na jedné straně udělá dobrý dojem na každou návštěvu, při dennodenním používání velmi rychle zjistíte, že hranatý design či atypické řešení způsobuje mnoho problémů.

Udržování čistoty a design

Pokud jste dosud nemuseli pravidelně uklízet nebo čistit atypicky tvarované části sanity a nábytku v koupelně nebo na toaletě, může se vám velmi rychle stát, že tuto pravidelně se opakující činnost podceníte. Především hranatá umyvadla vytvářejí plochy, které se vám budou těžko čistit od špíny, zbytků mýdla, ale hlavně od vodního kamene. Ostré hrany a sanita s nízkým spádem se zanášejí rychleji a také se čistí náročněji. Chcete-li si tyto práce co nejvíce usnadnit a urychlit, volte tvary, které s vámi budou "spolupracovat".  U vystupujících umyvadlech počítejte navíc se záhyby, ve kterých se více ukládá prach a běžné nečistoty.

Koupelna je lapač prachu a nečistot

Koupelna je celkově velmi prašné prostředí. Je to způsobeno tím, že se zde nejen převlékáme, ale i manipulujeme s množstvím špinavého prádla. K prachu je třeba přičíst větší množství vlasů a tělesného ochlupení, proto je nezbytné tyto prostory denně čistit.

Lesklé povrchy jsou krásné, ale...

Ano, vysoký lesk sice působí impozantně, udržuje se však mnohem náročněji než jiné povrchy, například ty matné. Stejně jsou tyto povrchy klouzavější, což bude vyžadovat dodatečné protiskluzové opatření, například v podobě nálepek či podlahových textilií.

Jednoduchý, ale sladěný design

Není bílá jako bílá, to už jistě víte. Nedělejte chybu v podobě odděleného nákupu sanity jen podle ceny. Sanita v jedné místnosti by měla být sladěná - tímto dosáhnete nejen stejných odstínů, ale i jednotného designu.

Kámen, sklo a dřevo

Do koupelny můžete umístit i jiné materiály než dlažbu. Skvěle vypadá kámen, ošetřené dřevo nebo sklo. Skleněné plochy nevyžadují žádnou speciální péči, navíc je můžete ošetřit přípravky, které brání usazování vodního kamene. 

Tip na závěr

Na úklid si pořiďte přípravky s nano částicemi, které účinně rozpouští usazeniny vodního kamene i jiné nečistoty. Díky tomu bude úklid vaší koupelny rychlejší a méně namáhavý. Díky nanotechnologiím si tak ušetříte práci, stačí je používat jednou za tři měsíce až jednou za rok - podle náročnosti vystavení dané plochy vodě.