Koupelna bez ručníků? Ideální stav, kdy hygiena vítězí!

Datum článku: 6. 5. 2019

Krásné a designově sladěné ručníky v koupelně, to je radost pohledět. Ale takto vyzdobená koupelna může být snad jen u lidí, kteří ji téměř nepoužívají nebo pouze v katalogu. Nebo také v domácnosti stále zapřažených žen, které se neustále starají o dokonalý servis všem členům rodiny. Ale co my ostatní, kterým se také nelíbí koupelna plná mokrých a nehygienických ručníků? Je zde pokrokové, ekologické a ekonomické řešení!

Koupelna bez ručníků? Ideální stav, kdy hygiena vítězí!

Koupelna bez ručníků

Máte pocit, že ručníky zabírají ve vaší koupelně příliš místa? Každý člen rodiny má vlastní, dokonce jiné barvy. Množství ručníků několikrát týdně měníte a perete. O co jednodušší by to bylo bez nich? Koupelna by vypadala designově čistší, kdyby v ní neviselo tolik ručníků,hlavně když jsou pestré a barevně s ní neladí. Je to možné ale vůbec možné? Fungovat zcela bez ručníků a osušek je možné. Pro zdraví a pěkný vzhled pokožky je vhodnější, pozvolné a přirozené schnutí, ne vydrhnutí se dosucha osuškou. Po sprchoje třeba chvíli počkat, a pak se zabalit do županu. Ale zvyk je mnohdy železná košile a určitě není snadné odstranit osušky z koupelny ze dne na den. Proto vám poradíme, jak se zbavit ručníků na ruce. Ty totiž používáme v koupelně nejvíce. Nebojte se, nebudeme vám zahlcovat byt papírovými utěrkami.

Baterie s vysoušečem

Na trhu je skvělý výrobek - umyvadlová baterie s integrovaným vysoušečem na ruce, která má příjemný design, který snadno sladíte se zařízením koupelny. Chladný vzduch proudí z bočních ramen, které dodávají baterii při pohledu tvar šipky. Šikovná baterie pochází z dílny návrháře Jamese Dysona, který se zasloužil i o bezsáčkové vysávání na principu cyklónové separace nečistot. Skvělé je, že vše zvládnete bez jediného dotyku - puštění vody i sušení rukou, protože baterie obsahuje inteligentní senzor. Díky šikovné baterii si ruce pohodlně umyjete a vysušíte během 12 sekund. Sušič s výkonem 1000 W má nízkou spotřebu a tichý chod, rychlost vzduchu je 692 km / h. Baterií proudí studený vzduch a baterie ho prostřednictvím HEPA filtrů zároveň filtruje od bakterií a virů. Uvedený způsob sušení je proto maximálně hygienický, neboť mnozí odpůrci sušičů oponují, že teplý vzduch přispívá k rozšíření bakterií v prostoru koupelny.

Inteligentní umyvadlo

Hygiena rukou se dá realizovat ještě elegantnější. K umyvadlu AER-DEC s atraktivním designem nepotřebujete kupovat nádobku na umyvadlo. Všechno tři kroky - mydlení, mytí a sušení rukou proběhnou v pohodě u umyvadla. Umyvadlo obsahuje LED barevné podsvícení, což dělá z mytí rukou zážitek. Jeho součástí je baterie, dávkovač mýdla a vysoušeč rukou, které spolehlivě pracují jako jeden celek pomocí infračervených čidel. Ničeho se nemusíte dotýkat rukou. Dávkovač odměří předem určené množství mýdla a jeho spotřeba je mnohem nižší, než když si mýdlo dávkujete sami. Kontrolka vás včas informuje, že je třeba doplnit zásobník. Po odtažení rukou se automaticky vypne voda i vysoušeč, což výrazně šetří vodu a energii. Součástí umyvadla je HEPA filtr, který zbaví bakterií vzduch určený k sušení rukou.

Autor: Lenka Kostková