Dvě umyvadla? Super řešení i do malých koupelen!

Datum článku: 5. 8. 2019

Jedno umyvadlo v koupelně je nutnost, ale stále častěji začínáme vídat koupelny se dvěma umyvadly. Je to dokonalé řešení pro rodiny, kde se vstává současně a na místo u umyvadla se dělá pořadník. Skloubit v koupeně dvě umyvadla není nic těžkého, ale vyplatí se investovat a nevolit tu nejlevnější alternativu, kdy párování umyvadel působí jen jako nutnost.

Dvě umyvadla? Super řešení i do malých koupelen!

Nutná výbava každé koupelny

Jedno umyvadlo je nutností každé koupelny, dvě jsou výhodu zejména v případě, pokud během ranní koupelnové špičky vás potřebujete být na území koupelny víc. Jak však sladit tyto dva elementy s celkovou kompozicí, aby zapadly do prostoru jako ozdoba a ne jako nutnost?

Minimalismus v koupelně

Zkuste umístit do koupelny vzorovanou podlahu a dvojkombinaci umyvadla se skříňkou nechte v čistě minimalistickém designu. Proč je to důležité? Aby se vám nebily vzory, ale také aby koupelna nevypadala sterilně jako v nemocnici.

Skandinávský styl

Nebude to levné, nebude to ani jednoduché, ale bude to stát za to. Protože rychlé a levné řešení působí obvykle tuctově, a to vy nechcete, pokud zatoužíte po skandinávském stylu koupelny. Ten stojí na dřevěných základech a masivním kameni. Pokud máte prostornou koupelnu, tmavší motivy ji udělají náramně dobře. Dokonce i umyvadla můžete od sebe umístit v dostatečně velké vzdálenosti, abyste na sebe při mytí zubů neprskali vodu.

Zeleň osvěží i koupelnu

Skvělý nápad, jak si osvěžit dvě umyvadla vedle sebe je zelený předěl. Styl džungle skvěle osvěží dva kousky sanity. Jak na to? Při dostatečném světle můžete mezi dvě umyvadla nainstalovat řadu květináčů se zelení. Pokud nemáte přirozené světlo, mohou to být i květiny umělé, ale také vázička s řezanými květinami vnese do prostoru adekvátně živé osvěžení. 

Optické sjednocení umyvadel

Jednou z možností jak implementovat dvě umyvadla, je udělat z nich jedno. Tedy opticky. Tak vytvoříte jednoduchou změnou v koupelně prostor, kde umyvadlem bude vanička s dvěma odtoky nebo můžete sáhnout po jednolité keramice, které budou dominovat umyvadla bez spodní skříňky. Je to řešení plné lehkosti.

Dvě umyvadla v jedné skříňce

Zajímavou možností je instalovat napříč hlavní stěnou koupelny pěknou skříňku ze dřeva, skla, mramoru, výběr je už jen na vašem vkusu, a v ní mít vsazena dvě umyvadla. Na první pohled to bude jen skříňka v koupelně, ke které když přistoupíte, uvidíte, že si dokážete umýt ruce i dva. Takto zakamuflované sanity se hodí například do menších koupelen, kde by se dvě umyvadla tvářila příliš mohutně.

Autor: Martina Dvořáková